تامین مصالح ساختمانی

تامین مصالح ساختمان

اگر شما قصد ساختمان سازی را دارید ، می توانید برای تامین مصالح ساختمان ، شرکت ما را انتخاب کنید. شرکت ما در تامین مصالح ساختمان ، از مصالح درجه یک و با کیفیت عالی استفاده می کند. ما در این مقاله قصد داریم تا بیشتر شما را با خدمات تامین مصالح ساختمان توسط شرکت ما ، یعنی شرکت ارگ بند سازه آشنا کنیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید و برایتان مفید باشد. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید. موضوعاتی که می خواهیم در ادامه ی این مقاله درباره ی آن ها صحبت کنیم :

 • تامین مصالح ساختمان چیست؟
 • انواع گونه های تامین مصالح ساختمان
 • تامین تمامی مصالح ساختمانی توسط شرکت ارگ بند سازه
 • چرا شرکت ارگ بند سازه برای تامین مصالح ساختمان
 • سایر خدمات ما

تامین مصالح ساختمانی چیست؟

تامین مصالح ساختمان ، عبارت است از موادی که برای ساخت و ساز ساختمان استفاده می شوند. خیلی از موادی که در تامین مصالح ساختمان استفاده می شوند ، به صورت طبیعی به وجود می آیند، مثل : رس ، ماسه ، چوب ، سنگ و حتی شاخ و برگ‌های کوچک ، که خیلی در ساخت و ساز ساختمان کاربرد دارند. به غیر از مواد و مصالح طبیعی ، برخی دیگر از مواد ساخته شده توسط انسان ، به صورت ترکیبی در ساخت‌ و ساز استفاده می‌شوند.

در بسیاری از کشور ها در دنیا ، تولید مصالح ساختمانی به یک صنعت تبدیل شده است. علاوه بر این ، استفاده از این مصالح ، شغل های زیادی مثل : نجاری ، لوله‌کشی ، سقف‌ سازی و عایق‌ کاری را به وجود آورده‌ است. این گونه از شغل ها ، کار تزیین و زیبایی ساختمان‌ ها و خانه‌ ها را برعهده دارند.

طراحی پلان و نمای ساختمان

انواع گونه های تامین مصالح ساختمان

 • آجر
 • بلوک
 • سفال
 • گچ
 • چوب
 • سنگ
 • کاه
 • ماسه
 • رنگ
 • سیمان
 • بتن
 • فلز
 • شیشه
 • پنل ساندویچی
 • پلاستیک
 • فوم
 • کامپوزیت‌های سیمانی
 • صنایع مدرن
 • خوشه مصالح ساختمانی
 • و …
انواع مصالح ساختمان

تامین انواع مصالح ساختمانی

تهیه آجر مناسب در تامین مصالح ساختمان

آجر یکی از مصالح ساختمانی در تامین مصالح ساختمان است که به صورت بلوک هایی از جنس خاک رس و مواد دیگر ساخته می شود. در تامین مصالح ساختمان برای ساخت دیوارها و سایر بخش‌ های سازه ی در حال ساخت ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای چیدن و اتصال آجرها به یکدیگر از ملات استفاده می‌شود. در شرکت ما ، یعنی شرکت ارگ بند سازه برای تامین مصالح ساختمان ، از بهترین و با کیفیت ترین آجر موجود در بازار استفاده می شود.

 بلوک در تامین مصالح ساختمان

بلوک ، به قطعاتی گفته می‌شود که معمولا برای ساخت ساختمان‌ ها یا دیوارها یا سقف‌ ها استفاده می شود. در تامین مصالح ساختمان بلوک نیز انواع مختلفی دارد که هر کدام ، مزایا و معایبی دارند ، در ادامه ی مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

بلوک‌های سیمانی معمولا به دو دسته ی سنگین و سبک تقسیم می‌شوند.

 • بلوک‌های سنگین در تامین مصالح ساختمان : این بلوک‌ها از نظر ابعاد نسبت به بلوک‌ های سبک بزرگ تر هستند و ضخامت آن ها بیشتر است و برای استفاده در سازه بنایی یا ساخت دیوارهای محوطه کاربرد دارند.
 • بلوک‌های سبک : این بلوک‌ ها در سقف‌ های تیرچه استفاده می شوند ، و ریز دانه‌ های مورد استفاده در آن ها ، نسبت به بلوک‌ های سنگین کمی متفاوت است و از نظر وزن سبک تر هستند.
آجر در مصالح ساختمانی

مزایا بلوک سبک سیمانی در تامین مصالح ساختمان

از مزایای این بلوک‌ ها می توان به :

سبک و کم وزن هستند : این بلوک ها در سازهای مختلف و با وزن های استاندارد و سبک ساخته می شوند.

عایق حرارتی

عایق صوتی

مقاومت فشاری بالا

کار پذیری با انواع ملات ها : بلوک سبک سیمانی استاندارد به علت دارا بودن سطح زبر و خشن ، انواع اندودهای متداول همانند ماسه سیمان، گچ و خاک را به خود جذب نموده و با ضخامت کم تر قابل اجرا می باشد.

سهولت در اجرا : بلوک سبک سیمانی استاندارد به دلیل پوسته بتنی خود ویژگی هایی مثل : سوراخ کاری ، شیار زنی ، برش آسان ، و پرت و دور ریز کم را دارد.

تنوع در اشکال

 • سرعت دیوار چینی و ساخت سازه بنایی با آنها بسیار بیشتر از آجر یا قطعات کوچک‌تر مشابه است.
 • از نظر قیمت ساخت نهایی نسبت به دیوارهای آجری کمی ارزان قیمت‌تر هستند.

معایب

 • در مقابل رطوبت دوام کمی دارند.
 • میزان ضایعات آن ها در زمان حمل و نقل و ساخت دیوار ها یا سقف‌ ها زیاد است.
 • استحکام کمی در ارتفاع بالای 3 متر دارند.
مصالح ساختمانی

یک سوال؟ به نظر شما در تامین مصالح ساختمان ، آجر بهتر است یا بلوک؟

آجر بهتر است یا بلوک سیمانی؟

پرسش این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد.

برای ساختمان یک طبقه : برای ساختمان های یک طبقه به جهت اهمیت کمتر وزن ساختمان ، استفاده بلوک سیمانی معمولی و آجر ماشینی کفایت می نماید. این محصولات قیمت پایینی داشته ولی وزن بالایی دارند.

برای ساختمان های بلند : به دلیل افزایش وزن در ساختمان های بلند نمی توان از آجر یا بلوک سیمانی معمولی استفاده کرد چون این مصالح سنگین است و حتما باید از بلوک سبک سیمانی جهت ساخت ساختمان های بلند استفاده شود. تامین مصالح ساختمان

برای ساخت پی ساختمان : معمولا از آجر فشاری برای ساخت پی ساختمان استفاده می شود. این آجر  استحکام بالایی داشته و قیمت آن نسبت به سایر انواع آجرها پایین تر می باشد. وزن سنگینی این آجر باعث شده کمتر در ساخت دیوار از آن استفاده شود. البته از آن برای ساخت دیوار های باربر نیز استفاده می شود.

برای جلوگیری از ورود صدا به ساختمان : یکی از بهترین راهکار ها برای جلوگیری از ورود صداهای بیرون از ساختمان استفاده از بلوک سبک سیمانی است. این بلوک ها می توانند تا 56 دسی بل از صدای محیط را کم کنند ، در حالی که آجر میزان کمتری از صدا را به خود جذب می نماید.

در شرکت ارگ بند سازه ، از بهترین بلوک های بازار بنا به خواست و سلیقه ی شما استفاده می شود.

نئو

سفال در تامین مصالح ساختمان

سفال ، نیز یکی از مصالحی است که در ساخت و ساز ساختمان بسیار کاربرد دارد و مورد توجه ساختمان ساز ها قرار می گیرد. شما می توانید برای تامین مصالح ساختمان از جمله سفال ، شرکت ما را برای این امر انتخاب کنید.

گچ در تامین مصالح ساختمان

گچ ، از جمله مصالحی است که در صنایع ساختمان‌ سازی ، اهمیت بسیاری دارد. به علت ویژگی‌ های بسیاری که دارد ،از زمان قدیم ، در ساخت خانه استفاده می شد. در بسیاری از ساختمان‌ های قدیمی مخصوصا ، در دوران صفویه که بسیاری از آن‌ ها در اصفهان هستند ، گچ نقش موثری دارد. قدمت استفاده انسان از گچ ، به حدود پنج هزار سال قبل می‌رسد. شما می توانید برای تامین مصالح ساختمان ، با انتخاب شرکت ارگ بند سازه بهترین گچ را در ساختمان خود داشته باشید.

چوب

چوب یکی دیگر از موادی است که در ساخت و ساز استفاده می شود. سازه های چوبی نوعی از سازه ها است که هم مزایا و معایبی دارد. در ادامه ی این مقاله می خواهیم درباره ی این مزایا و معایب صحبت کنیم.

مزایای سازه‌های چوبی

فایده‌های سازه‌ های چوبی :

 1. سبک بودن سازه‌های چوبی و در نتیجه کمتر شدن نیروی زلزله
 2. سرعت در اجرای اسکلت و بازگشت سریع سرمایه
 3. متناسب با هر آب و هوا و وضعیت اقلیمی
 4. متناسب با محیط زیست
 5. عمر طولانی و دوام بسیار بالا
 6. عایق بندی بسیار مناسب و کاهش مصرف انرژی
سنگ در مصالح ساختمانی

معایب سازه‌های چوبی

مشکلات سازه‌ های چوبی :

 1. نیاز به نیرو کار حرفه ای
 2. مقاومت کم چوب در برابر آتش
 3. مقاومت کم مصالح چوبی در برابر حشراتی مثل موریانه
 4. نیاز داشتن به جنگل‌های زیاد یا واردات زیاد چوب
 5. حساس بودن به مقادیر زیاد رطوبت

مقاومت در برابر بلایا های طبیعی

این نوع از سازه ، به علت کم وزن بودن و اتصال داده شدن اجزا ی آن به یکدیگر شبیه یک جعبه دوخته شده عمل می‌کند. این نوع سازه ، مقاومت بسیار بالایی دارد.

مقاومت در برابر حشرات

این نوع سازه به دلیل روکشی که بر روی جنس چوب کشیده می شود ، در برابر حشرات مقاوم می شود و حشرات نمی توانند از جنس خارجی چوب عبور کنند. تامین مصالح ساختمان در شرکت ارگ بند سازه به صورت حرفه ای و در اسرع وقت

مقاومت در برابر آتش‌سوزی

این نوع سازه در برابر آتش سوزی هم مقاوم است و مقاوم بودن در برابر آتش یکی دیگر از مزایای استفاده چوب در ساختمان است. در شرکت ما شما می توانید با انتخاب چوب ، بهترین جنس چوب را در مصالح ساختمانی خود داشته باشید.

مزایا ی سنگ در تامین مصالح ساختمان

سنگ

سنگ هم یکی از موادی است که در تامین مصالح ساختمان ، از آن استفاده می شود. سنگ باید یک سری از ویژگی ها را در ساختمان سازی داشته باشد. با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

سنگ برای مصارف ساختمانی در تامین مصالح ساختمان

سنگ‌های مورد استفاده در کارهای ساختمانی باید دارای مشخصات زیر باشند :

 1.  بافت سنگ باید ساختمانی سالم داشته باشد ، یعنی بدون شیار ، ترک و رگه‌ های سست باشد.
 2.  بدون هرگونه خلل و فرج باشد.
 3.  پوسیدگی نداشته باشد
 4.  یکدست ، یکنواخت و همگن باشد.
 5.  سنگ ساختمانی نباید آب زیاد جذب کند ، لذا نباید : در آب متلاشی یا حل شود ، تمام یا قسمتی از آن بیش از ۸ درصد وزن خود آب باشد.
 6.  سنگ ساختمانی نباید آلوده به مواد طبیعی و مصنوعی باشد.
 7.  سنگ باید شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط را تحمل کند ، لذا باید: در برابر باد ، یخبندان ، تغییرات دما و در صورت وجود جریان آب در مقابل آن و کلیه عوامل فرسایش مقاومت کند ، در برابر محیط‌ های شیمیایی اسیدی و قلیایی و همچنین عمل آبکافت و اکسیداسیون مقاومت کند.
 8.  مقاومت فشاری برای قطعات باربر نباید کمتر از ۱۵۰ کیلوگرم بر سانتی‌ متر مربع باشد.
 9.  در مقابل سایش مقاوم باشد.

در شرکت ما ، تمامی این موارد رعایت می وشد و شما می توانید با انتخاب شرکت ما برای تامین مصالح ساختمان ، بهترین جنس سنگ را با بهترین کیفیت داشته باشید.

رنگ یکی از مصالح ساختمانی

سیمان در تامین مصالح ساختمان

سیمان ، ماده‌ ای چسبنده است که قابلیت چسبانیدن ذرات به یکدیگر و به‌ وجود آوردن یک جسم یک پارچه را دارد و در ساخت و ساز ساختمان و تامین مصالح ساختمان بسیار کاربرد دارد. سیمان ، از ترکیب مصالح آهکی ، رس ، و اکسید های معدنی در دمای بسیار بالا ، ساخته می‌شود. شما می توانید با انتخاب شرکت ارگ بند سازه ، بهترین جنس سیمان را در ساختمان سازی خود داشته باشید.

رنگ

رنگ ، یکی از مواد در تامین مصالح ساختمان است و امروزه بسیار برای زیبایی ساختمان ها استفاده می شود. شما با رنگ آمیزی ساختمان خود ، می توانید آن را بسیار زیبا کنید. دو برند معتبر و با کیفیت رنگ که در بازار موجود می باشند ، رنگ سحر و هادی می باشد. در شرکت ارگ بند سازه ، بهترین جنس رنگ با بهترین کیفیت و قیمت برای ساختمان شما انتخاب می شود.

شرکت ارگ بند سازه

شرکت ارگ بند سازه ، یک شرکت در امر تامین مصالح ساختمان است. این شرکت در پروژه های خود از مهندسین و طراحان با تجربه و حرفه ای استفاده می کند. در ادامه ی این مقاله می خواهیم سایر اقداماتی که شرکت ارگ بند سازه ، انجام می دهد را بررسی کنیم.

سایر اقدامات شرکت ارگ بند سازه

بازسازی ساختمان

بازسازی آپارتمان و یا بازسازی ساختمان ، روشی صحیح برای تغییر است به این دلیل که ، اصولا هزینه اون به نسبت هزینه تخریب و نوسازی بنا بسیار صرفه تر هستش , بنابراین ترجیح داده می شود که به جای تخریب ساختمان هایی که تنها در ظاهر فرسوده است ، و به تعمیرات نیاز دارند و دارای استحکام و پایداری هستند به بازسازی داخلی آنها پرداخته می شود.

در شرکت ما ، علاوه بر تامین مصالح ساختمان ، طراحی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال ، بازسازی ساختمان نیز ، به صورت حرفه ای انجام داده می شود.

تامین مصالح ساختمان

طراحی و پلن نمای ساختمان

پلان به چه معناست ؟ تعریف پلان

پلان در واقع یک برش افقی فرضی از ساختمان است ، که از ارتفاع تقریبی معادل 2/3 ارتفاع از طبقه کف تمام شده انجام می شود ، تا طرح و سایر جزئیات یک ساختمان را نشان دهد. به زبانی دیگر یا عبارتی دیگر ، پلان دیاگرامی اندازه گیری شده از یک اتاق یا یک بنا می باشد ، که از دید بالا ترسیم شده باشد. پلان می تواند از یک ساختمان کامل ، یک طبقه از یک بنا ، یک واحد و یا یک اتاق از ساختمان باشد.

پلان معماری ، نقشه ای است ، که مهندس معمار آن را طراحی کرده و بنا به نوع آن ، شامل اطلاعاتی چون طرح بنا ، مشخصات و داده های فنی ، جزئیات و … می شود.

تیم فنی شرکت ارگ بند سازه به همراه کادر بسیار حرفه ای و متخصص خود ، آماده طراحی انواع پلان ها برای ساختمان ، بسته به نیاز کارفرمایان عزیز است. روند طراحی در شرکت ارگ بند سازه ، به صورت کاملا مشارکتی بوده ، به این منظور کارفرما همه ی ایده های خود را با کادر مهندسین طراح بازگو می کند و هر تصوری که در فکر خود از خانه آرزو ها دارد به راحتی توضیح می دهد.

پس از آن ، که طرح های درخواستی توسط کارفرما اعلام شد ، مهندسین ما با بررسی علم به روز مهندسی و علایق کار فرما ، به بهترین شکل درخواست کارفرما یعنی طراحی پلان و نمای ساختمان را انجام می دهد.

تامین مصالح ساختمانی به صورت حرفه ای

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی شامل اقداماتی برای طراحی و جلوه دادن رنگ ها ، اثاثیه منزل ، و نور ، در اتاق و منزل است. دکوراسیون داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی سبکی هنرمندانه برای دیزاین داخلی خانه است. تامین مصالح ساختمان در شرکت ارگ بند سازه

اقداماتی برای طراحی داخلی منزل مثل : انتخاب رنگ دیوار ها ، ست کردن مبل های خانه ، انتخاب کف ، هوشمند سازی خانه ، اسباب و اثاثیه منزل ، و … است که توسط تیم طراح انجام می شود.

شما می توانید در مقالات دیگر سایت ارگ بند سازه ، اطلاعات بیشتری راجب بازسازی ساختمان ، و دکوراسیون داخلی ،  و … به دست بیاورید.

تماس با ما

شما می توانید برای تامین مصالح ساختمان ، و اقدامات گفته شده شرکت ارگ بند سازه را انتخاب کنید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد. شما می توانید برای ارتباط با شرکت ما ، از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید.

تماس با ما
Call Now Button02122862709