تخریب و بازسازی ساختمان (در تهران)

تخریب و بازسازی ساختمان در تهران

مقدمه

در حال حاضر یکی از گزینه‌ هایی که افراد به منظور جابجایی و انتخاب یک خانه جدید پیشِ رو دارند تخریب و بازسازی ساختمان است. امکان دارد افراد زیادی با توجه به یکسری دلایلی نخواهند محلی که هم اکنون در آن سکونت دارند تعویض نمایند و یا حتی امکان جابجایی برایشان میسر نباشد؛ بنابراین در چنین وضعیتی تخریب و بازسازی ساختمان برایشان شرایط بسیار خوبی مهیا می سازد. به طور کلی در صورتی که اصول اولیه تخریب و بازسازی ساختمان به خوبی رعایت گردد و طبق مراحل پیش برود؛ لذا تخریب و بازسازی ساختمان برای افراد سودمند واقع می شود.

تخمین عمر ساختمان

تخریب و بازسازی ساختمان

تخریب و بازسازی ساختمان ممکن است با توجه به یک سطح گوناگونی صورت گیرد. به طور کلی با توجه به عمر ساختمان ها و همچنین کیفیت کنونی آن ها امکان دارد ساختمان مورد نظر نیازمند یک سری بازسازی های کلی همچون تخریب و بازسازی ساختمان و یا نیازمند نوسازی های جزئی همچون ایجاد تغییراتی در قسمت های کوچک و یا حتی نیازمند بازسازی بخش تاسیسات باشد.

لازم به ذکر است مقصود اصلی از تخریب و بازسازی ساختمان این است که افراد تغییرات بسیار مهمی در ساختمان ایجاد نمایند که در پی آن هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ زیر بنایی ساختمان و کیفیت حاصل از آن لذت مطلوبی جهت زندگی در این اماکن بوجود آورد. همانگونه که بیان شد چنین تغییراتی ممکن است یا به صورت جزئی و یا به شکل کلی صورت گیرد، علاوه بر آن امکان دارد این گونه از تغییرات تنها در ظاهر ساختمان و یا فقط در بخش زیرساخت ها و یا هر دو انجام شود.

بیشتر بخوانید : روغن هیدرولیک

آسایش ساکنان ساختمان

تخریب و بازسازی ساختمان

به طور کلی تخریب و بازسازی ساختمان بدین خاطر حائز اهمیت است که توانایی ایجاد تغییر در سطوح مربوط به رفاه و آسایش ساکنان ساختمان را دارا است. گاهی امکان دارد یک سری تغییراتی به منظور بازسازی صورت گیرد که اگر چه این تغییرات اندک است اما همین تغییرات بسیار کم قادر است تا بر میزان کیفیت زندگی ساکنان آن منطقه بیافزاید. به خاطر داشته باشید بازسازی عموماً با توجه به اصول مربوط به صرفه جویی های زیادی در بخش انرژی صورت می گیرد که ممکن است این اصول بسیار مهم به هنگام ساخت این‌گونه از اماکن رعایت نشده باشد. در صورتی که اصول مهم صرفه جویی انرژی رعایت گردد منجر به تبدیل ساختمان‌ ها و اماکن قدیمی به یک ساختمان بسیار مدرن و امروزی می گردد که همزمان با گذشت ایام هزینه‌ های ساکنان منطقه را تا حد زیادی کاهش می دهد.

هنگامی که افراد به تخریب و بازسازی ساختمان می پردازند در واقع به افزایش ارزش یک ساختمان قدیمی می افزایند؛ زیرا اینگونه از اماکنی که بازسازی و نوسازی می‌ شوند هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ زیربنایی تمامی اصول و استاندارد های مهم روز را مد نظر قرار می دهند و آنها را رعایت می‌ کنند.

بیشنر بخوانید : طراحی و اجرای رستوران

 مهم ترین دلایل اهمیت تخریب و بازسازی ساختمان در تهران

تخریب و بازسازی ساختمان

امکان دارد افراد زیادی در منازل قدیمی سکنا گزیده باشند که همین محله ها و منازل قدیمی برایشان یادآور خاطرات بسیار خوش است. گاهی نیز محیط این گونه از اماکن با توجه به سلیقه افراد است بنابراین چنین افرادی تمایل ندارند تا از محله و یا منزل قدیمی خود خارج شوند اما به مرور زمان ممکن است برای خانه های قدیمی یکسری مشکلاتی ایجاد شود، همچنین ممکن است افراد نتوانند منزل قدیمی خود را با یک منزل جدید تعویض نمایند چرا که ممکن است نیاز به پرداخت هزینه بسیار زیادی باشد؛ اما به هر حال زندگی کردن در یک ساختمانی که بسیار قدیمی است ممکن است در بردارنده مشکلات زیادی باشد بنابراین توصیه می کنیم حتما گزینه تخریب و بازسازی ساختمان را انتخاب نمایید تا هم محله قدیمی خود را حفظ کرده باشید و هم این گزینه برای شما ممکن است مقرون به صرفه تر باشد.

 محاسبه قیمت تخریب و بازسازی ساختمان در تهران

تخریب و بازسازی ساختمان

حتماً شما هم می‌ دانید در بسیاری از موارد هزینه ای که تخریب و بازسازی منازل به دنبال دارد در مقایسه با فروش خانه قدیمی و خریداری یک خانه و ساختمان جدید کمتر است؛ از این رو این مسئله بسیار منطقی به نظر می آید که افراد به دنبال تخریب و بازسازی ساختمان خود باشند.

یکی از مهم ترین ضروریات مربوط به تخریب و بازسازی ساختمان این است که در برخی از موارد که عمر خانه ها از بیست سال بیشتر است در مقابل لزوم بازسازی آن نیز بیشتر است؛ زیرا این گونه از ساختمان هایی که دارای سن بیش از دو دهه است پس از گذشت زمان با توجه به اینکه در شمار منازل قدیمی قرار می گیرد ممکن است یکسری از مشکلات و هزینه های هنگفتی را برای ساکنان آن به وجود آورد.

ممکن است در کلانشهرها افراد به منظور خریداری یک خانه جدید خانه ای را انتخاب کنند که سن آن زیاد است اما قصد تخریب و نوسازی آن را داشته باشند، این اتفاق هنگامی رخ می دهد که افراد بودجه و هزینه اندکی دارند که با آن نمی توانند خانه هایی را با سن کم خریداری کنند و از همین رو به دنبال خریداری خانه‌ هایی با

سن بالاتر هستند که بتوانند با صرف هزینه‌ ای کمتر آن ها را بازسازی نمایند.

بیشتر بخوانید : وام طلا

 مراحل تخریب و بازسازی ساختمان در تهران

تخریب و بازسازی ساختمان

شایان ذکر است بازسازی منازل گوناگون به عنوان فرآیندی دشوار، هزینه بر و پیچیده شناخته می شود؛ لذا بیش از همه بایستی منابع مهم به منظور انجام چنین پروژه ای ایجاد گردد. در ابتدا حتما با متخصصان در این حوزه مشورت نموده و به طور تقریبی منابع مالی مورد نیاز را محاسبه نمایید به خاطر داشته باشید در صورتی که انجام یک پروژه جهت بازسازی و مرمت زمان زیادی از شما می گیرد بایستی حتماً میزان افزایش قیمت‌ ها را نیز در یک مدت زمان طولانی مد نظر قرار دهید. علاوه بر آن بایستی پیش از آغاز هر کاری به منظور سکونت ساکنان ساختمان در یک مکان دیگر به صورت موقت برنامه‌ ریزی‌ های لازم صورت بگیرد؛ زیرا تخریب و بازسازی ساختمان همزمان با حضور افراد و لوازم خانه آن ها امکان پذیر نیست.

در صورتی که قصد تخریب و بازسازی ساختمان های بسیار قدیمی را دارید بنابراین بهتر است خودتان را از هر لحاظی آماده نمایید. در حقیقت ساختمان هایی که بسیار قدیمی هستند امکان دارد با توجه به استاندارد ها ساخته نشده باشند؛ لذا عدم رعایت استاندارد ها ممکن است یکسری اتفاق‌ هایی را به دنبال داشته باشد. توصیه می کنیم در صورت تخریب و بازسازی ساختمان های قدیمی نقشه های قدیمی اینگونه از اماکن و اطراف آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا نسبت به وجود قنات و یا چاه های احتمالی مطلع گردید. در حقیقت اگر اینگونه از اماکنی وجود داشته باشند منجر به ایجاد تغییراتی بسیار مهم در زمان انجام فرایند تخریب و بازسازی ساختمان خواهد شد.

بیشنر بخوانید : طراحی و اجرای کافه

گام های نخست در جهت بازسازی در تهران

بعد از این که بررسی های لازم انجام شد با توجه به مشورت با متخصصان و طبق یک برنامه ریزی کاملاً اصولی گام نخست برای بازسازی محل مورد نظر تخریب های لازم است. شما می‌ توانید با توجه به نقشه هایی که قبلاً آنها را مشاهده کرده‌ اید فرایند تخریب را شروع نمایید. ممکن است تخریب شامل کل ساختمان نشود بگونه‌ ای که ممکن است شما قصد داشته باشید یک دیوار را خراب کنید، اما گاهی تخریب شامل خراب کردن بخش کلی یک ساختمان همچون یک طبقه از آن خواهد بود.

بهتر است فرایند تخریب اماکن گوناگون به واسطه تیم مهندسی بسیار حرفه ای و با توجه به قوانین از پیش تعیین شده صورت گیرد. دقت داشته باشید که هیچ گاه نباید عملیات تخریب و بازسازی ساختمان را به افرادی بسپارید که در این حوزه تخصص ندارند.

پس از اینکه عملیات تخریب را با توجه به قوانین و ضوابط مربوط به آن انجام دادید، اکنون نوبت این است که شرایط و وضعیت گوناگون مکان مورد نظر را به منظور بازسازی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. امکان دارد قسمت هایی را که قصد دارید عملیاتی را بر روی آن انجام دهید همانگونه که انتظار آن را داشتید نباشند چنین موضوعی به صورت گسترده در اماکن قدیمی رخ می دهد.

امکان دارد برخلاف پیش بینی هایی که افراد به منظور طراحی و ایجاد قسمت های جدید داشتنه اند، بازسازی اماکن قدیمی نیازمند زیر سازی های گسترده ای باشد لذا چنین مواردی بایستی حتما از سوی مهندس ناظر تایید شود.

اکنون بایستی به بازسازی و نوسازی محل مورد نظر بپردازید. با توجه به نقشه های تهیه شده و معین قسمت هایی را که قصد افزودن به محل مورد نظر را دارید بسازید. انجام این مرحله امکان دارد حداکثر چندین ماه به طول انجامد.

بیشنر بخوانید : ساخت ویلا در شمال

تخریب و بازسازی ساختمان

تخریب و بازسازی ساختمان

در نظر داشته باشید تخریب و بازسازی ساختمان از جمله شیوه های بسیار رایج به منظور ایجاد کیفیت در زندگی افراد است. جالب است بدانید واژه بازسازی و نوسازی ساختمان با یکدیگر بسیار تفاوت دارد به عبارت دیگر نوسازی همواره در معنای تخریب یک بنای قدیمی به صورت کلی و ایجاد مکانی جدید و نو است اما بازسازی و یا به قولی مرمت در معنی رفع خرابی ها، مشکلات و ایجاد یک سازه زیبا برای اماکن قدیمی و فرسوده است. زمانی که فرایند بازسازی و مرمت برای بخش های گوناگونی همچون کف، سقف، ستون ها و دیواره ها انجام می شود این کار به افزایش عمر یک بنا بسیار کمک می‌ کند. استفاده از روش بازسازی یک بنا نسبت به نوسازی آن هزینه های کمتری را در بر می گیرد، همچنین سرعت انجام بازسازی ساختمان ها بسیار بیشتر است.

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

پاسداران، گلستان ۵، پلاک ۲۰۹، طبقه اول، واحد ۳

  • 25
  • 2,239
  • 34,525

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.