دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

بازسازی بنا نسبت به تعویض خانه مزایای بسیار زیادی دارد، از این رو پیدا کردن متخصص و پیمانکار حرفه‌ای و کاربلد با هزینه منصفانه در دستمزد پیمانکار بازسازی خانه بازسازی خانه، بسیار مهم است.

در این مطلب اول اشاره خواهیم کرد که هزینه‌های بازسازی با نیروی کار و پیمانکار متخصص چگونه محاسبه می‌شوند و پس از آن عوامل تاثیر گذار بر روی دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان را شرح خواهیم داد، در نهایت نیز درصد تقریبی دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان را برای انواع پروژه‌های بازسازی به شما می‌‌گوییم.

هزینه نیروی کار برای بازسازی ساختمان (دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان)

هزینه‌های نیروی کار احتمالاً سخت‌ترین موردی می‌باشد که می‌توان آن را با دقت تعیین نمود. هزینه های نیروی کار سخت ترین نوع تخمین زدن است و به عنوان گران ترین هزینه پروژه‌های ساختمان سازی رتبه بندی می شود. هنگام تخمین این مورد، متغیرهای مختلفی از جمله تعداد کارگران فعال در پروژه، سطح تجربه و تخصص، نرخ دستمزد و بهره وری وجود دارد.

یک کارگر خوب و با تجربه امکان دارد، حقوق بیشتری دریافت کند، اما بهره وری بیشتری نیز داشته باشد و در زمان کمتری در مقایسه با کارگری با تجربه کمتر که حقوق کمتری نیز می‌گیرد، کارهای بیشتری انجام بدهد. از این رو  بر روی تعیین اینکه چند ساعت کار در انجام یک پروژه به عنوان راهنما در برآورد هزینه نیروی نیاز می‌باشد، تمرکز کنید، چرا که این مقوله بر روی دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان تأثیر زیادی دارد.

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

 نقش هزینه مواد و لوازم در دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان و خانه

قیمت مصالح و لوازم ساختمانی یکی دیگر از هزینه های بزرگ برای پروژه‌های ساخت و ساز محسوب می‌شود و از نظر برآورد دقیق در رتبه بالایی قرار دارد. قیمت مواد می تواند از وقتی که تخمین زده می شود تا زمانی که ساخت و ساز شروع شود، به شدت نوسان داشته باشد، همچینین تقاضا برای مواد بالا بوده و عدم اطمینان در مورد تعرفه ها و تأثیر آن‌ها بر قیمت، برآورد صحیح را دشوارتر خواهد کرد.

از این رو برقراری روابط با تولید کنندگان محصولات ساختمانی مزایای خود را دارد. چرا که آنها نه تنها می توانند به شما در تعیین قیمت های دقیق کمک نمایند، بلکه می توانند شما را به سوی مواد جایگزینی که ممکن است برای پروژه شما مناسب تر باشند نیز هدایت کنند.

ما در ارگ بند سازه بهترین مواد مورد نیاز برای بازسازی سازه را پیشهاد می‌دهیم که می‌توانید برای برآورد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان با ما تماس بگیرید.

عوامل تاثیرگذار بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان چیست؟

مقدار درصد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان، با توجه به موارد زیر متفاوت می‌باشد.

 • حجم پروژه
 • درخواست‌های شما از پیمانکار
 • نوع قرارداد

در ادامه تاثیر هر کدام از این موارد را در دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان برای شما توضیح خواهیم داد.

تاثیر حجم پروژه بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

همانطور که حدس می‌زنید، درصد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان برای یک بازسازی بدون تخریب، و یا برای تغییراتی ساده مثل نقاشی و تعویض کابینت، نمی‌تواند برابر با درصد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان برای بازسازی یک خانه قدیمی ساز که احتیاج به تعمیرات و تخریب دارد، باشد.  بنابراین هر چه کارهای وقت‌گیر تر و سخت‌تری اعمال گردد، این درصد افزایش می‌یابد.

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

تاثیر نوع درخواست از پیمانکار بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

همچنین شما امکان دارد که از پیمانکار، کار خاصی را درخواست نمایید. برای مثال متریالی با برند خاص و یا سبکی خاصی رو درخواست کنید و درنتیجه  با توجه به همان نسبت امکان دارد، درصد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان شما هم بالا برورد.

مورد بعدی که منجر به تغییر درصد دستمزد پیمانکار ساختمان می‌شود، نوع قراردادی است که با پیمانکار می‌بندید.

  تاثیر نوع قرارداد بازسازی بر دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

در پروژه‌های بازسازی به طور معمول سه نوع قرارداد وجود دارد که مقدار دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان در هر کدام از این شیوه‌های بازسازی متفاوت است و نمی‌توانیم مقدار ثابتی رو برای آن در نظر بگیریم. انواع قرارداد بازسازی عبارت‌اند از:

 • قرارداد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان با مصالح: در این نوع قرارداد، رعایت همه موارد پیش رو بر عهده پیمانکار است: مراحل اجرای پروژه، هزینه‌های بازسازی که شامل: هزینه‌های دستمزد نیروی کار و یا هزینه خرید مصالح و لوازم موردنیاز، مدیریت پروژه و … می‌شود. در قرارداد پیمانکاری با مصالح برای بازسازی، باید تمام جزئیات مانند نکات اجرایی، کیفیت مصالح بازسازی، زمان دقیق تحویل پروژه، هزینه نهایی بازسازی ساختمان و مبالغ جریمه ذکر گردد؛ همچنین دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان با توافق طرفین در چند مرحله پرداخت خواهد شد.
 • قرارداد پیمانکار بازسازی بنا بدون مصالح (دستمزدی):: در این نوع قرارداد، مبالغ مربوط به خرید مصالح و لوازم، توسط کارفرما پرداخت شده و دستمزد نیرو‌های انسانی و دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان، در زمان عقد قرارداد مشخص می‌گردد. این دستمزد با توافق طرفین در چند مرحله به پیمانکار پرداخت خواهد شد.
 • قرارداد نوع پیمان مدیریت (درصدی): در این نوع پروژه‌ کارفرما پولی را به عنوان “تنخواه گردان“ برای پرداخت هزینه‌های بازسازی ساختمان به پیمانکار داده و او با تایید کارفرما، اقدام به پرداخت دستمزدها و یا خرید مصالح خواهد کرد و مدیریت اجرای بازسازی بنا را بر عهده دارد. در این روش، دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان با توافق طرفین در چند مرحله پرداخت خواهد شد.

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

درصد دستمزد پیمانکار بازسازی در بازار، برای انواع پروژه‌های بازسازی

همانطور که اشاره کردیم، تمامی پیمانکاری‌ها درصد قیمتی ثابتی ندارند و برای هر پروژه بازسازی، این درصد دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان متفاوت می‌باشد. در ادامه درصد عُرف دستمزد پیمانکار را برای هر یک از شرایط و انواع بازسازی ذکر می‌نماییم:

 • درصد رایج دستمزد دیمانکار بازسازی ساختمان معمولی: بین ۱۲ تا ۱۵درصد
 • درصد پیمانکاری بازسازی در ساختمان کلنگی: بین ۱۲تا ۱۸درصد
 • درصد رایج دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان خانه ویلایی: بین ۱۵تا ۲۲درصد
 • درصد پیمانکاری بازسازی در متریال ارزان تر و حجم کار کم‌: میان ۱۰تا ۲۰درصد
 • درصد پیمانکاری بازسازی در حالتی که خرید مصالح به عهده پیمانکار پروژه باشد: بین ۸تا ۱۶درصد
 • درصد پیمانکاری بازسازی به شیوه مدیریت پیمان: بین ۸تا ۲۰درصد

لازم به ذکر است که به طور معمول بین ۳۰تا ۴۰درصد از هزینه کلی بازسازی ساختمان مربوط به دستمزدها می‌باشد و باقی آن، هزینه متریال خریداری برای بازسازی بنا است.

دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان

برای کسب اطلاعات بیشتر و براورد دقیق دستمزد پیمانکار بازسازی ساختمان می‌توانید با ما در ارگ بند سازه تماس بگیرید.

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

آدرس : تهران، خیابان پاسداران، گلستان پنجم

بازدید

بازدید امروز :6

بازدید دیروز :59

بازدید کل :71166

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.