وبلاگ

هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

شرکت ارگ بند سازه ، یک شرکت ساختمانی ، در امر هوشمند سازی ساختمان در تهران است. این شرکت در این زمینه سابقه ی بالایی داشته و در پروژه های خود ، از مهندسان ، طراحان ، و متخصصان مجرب ، با سابقه ی بالا ، استفاده می کند. در این مقاله ، می خواهیم به صورت کلی ، هوشمند سازی ساختمان را توضیح دهیم و مزایای هوشمند سازی ساختمان را مورد بررسی کامل قرار دهیم. با ما تا آخر این مقاله ، همراه باشید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی

همه چیز درباره ی هوشمند سازی ساختمان

بی ام اس یا به فارسی ، کنترل سیستم ساختمان ، سخت افزار یا نرم افزار هایی برای کنترل کردن یک پارچه و منظم ساختمان است. به صورت کلی که این سیستم ، هوشمند سازی ساختمان نام دارد ، بر کلیه ی فعالیت های ساختمانی از جمله : باز و بسته شدن در ساختمان ، ورود و خروج افراد خانه ، سیستم روشنایی منزل ، سیستم های تهیه هوای مطبوع ، پنجره ها و پرده ی اتاق ها و … که المان هایی مثبت برای ساختمان است.

هوشمند سازی ساختمان ، چه اهداف و ویژگی هایی دارد؟

افزایش ایمنی در سیستم های هوشمند سازی

در شرایط بحرانی با ارسال سریع و به موقع اعلام خطر می‌توانید از حوادث و کاهش اثرات آن ، جلوگیری کنید ، و به صورت خودکار و اتوماتیک پیام اضطراری را برای بخش‌ها و اتاق‌های خانه ارسال می کند. و تمام کنترل درب ورودی و اتصال آن به دوربین‌ های مدار بسته و دستگاه‌ های ثبت ورود می‌تواند ایمنی سیستم را به ‌طور خوبی ، افزایش دهد ، و این نیز بسیار مهم است که با هوشمند سازی ساختمان این امکان به ساختمان شما اضافه می شود.

استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش عمر مفید آن ها برای هوشمند سازی ساختمان

این سیستم که هوشمند سازی ساختمان است علاوه بر کاهش مصرف انرژی با خاموش کردن و کنترل کردن آن‌ ها ، باعث پایین آمدن استهلاک ، و افزایش طول عمر دستگاه‌ ها و نیز کاهش و صرفه جویی در هزینه ‌ها ، می‌شود.

سایر ویژگی های هوشمند سازی ساختمان

کاهش چشمگیر هزینه‌های مربوط به نگهداری و بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی آن

استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان به ‌طور متوسط ، ۲۰ درصد از مصرف انرژی و هزینه‌ های جاری ساختمان را کم می کند.

امکان مانیتور کردن کلیه تجهیزات ساختمان به وسیله ی یک دستگاه 

با توجه به یکپارچه‌ سازی ساختمان ، و هوشمند سازی ساختمان تمام تجهیزات ، به‌ صورت هماهنگ کارکرده و امکان تداخل و بروز مشکلات ناشی از عدم هماهنگی از بین می‌رود و این خیلی نکته خوب و کار آمدی است.

ارائه سیستم کنترلی با قابلیت برنامه‌ریزی زمانی عملکرد

ایجاد محیطی مطلوب برای افراد حاضر در ساختمان برای هوشمند سازی ساختمان

عدم نیاز به پیمانکار دائمی ساختمان

امکان گرفتن گزارش‌ های آماری از تمامی تجهیزات و عملکرد آن‌ها به منظور بهینه‌ سازی مصرف و عملکرد

چه تجهیزاتی در هوشمند سازی ساختمان ، استفاده می شود؟ 

کنترل هوشمند تجهیزات گرمایشی و سرمایشی

کنترل تجهیزات مرکزی ساختمان مانند : چیلر ، دیگ آبگرم ، پمپ‌ های سیستم ، برج خنک‌ کن و غیره در موتورخانه و تجهیزات محلی نیز مانند فن کوئل‌ها ، کولرها و هواسازها از طریق هوشمند کردن ساختمان ممکن است. با این سیستم روشن و خاموش کردن تجهیزات مرکزی در ‌‌زمان‌ های مشخص و از راه دور ممکن است. این سیستم می‌تواند دمای اتاق ‌ها را با توجه به محیط به طور خودکار کنترل کند.

هوشمند سازی ساختمان چگونه است؟

 کنترل هوشمند درب و کرکره

می‌توان در ، پنجره ، پرده ، سایبان و غیره را کنترل ، و فرمان‌ ها و دستور های لازم را در این باره اضافه کرد.

 کنترل هوشمند دزدگیر و اعلام حریق

سنسورهای نصب شده در سیستم هوشمند سازی ساختمان نقش نگهبان خانه را دارد.

اگر هر یک از درها یا پنجره‌هایی که سنسور در آن‌ها تعبیه شده‌اند باز بشود یا فعالیتی توسط سنسورهای حرکتی نصب شده تشخیص داده بشود ، یا اگر کدهای غلط به سیستم‌های کارتی یا کدی وارد بشود ، سیستم تمامی این موارد را به منزله ورود افراد غیر مجاز به منزل تشخیص می دهد و ضمن پخش آژیر در ساختمان ، موضوع را از طریق خط تلفن متصل به سیستم و یا از طریق ارسال پیامک گزارش می‌کند که یکی از مهم ترین و بهترین مزایای هوشمند کردن ساختمان است.

ورود و خروج پرسنل ، دوربین مدار بسته و نشتی اب و آب گرفتگی و حفاظت از برق گرفتگی را می‌توان از طریق سیستم هوشمند کردن ساختمان کنترل کرد.

سیستم اعلام حریق خانه هوشمند می‌تواند در هنگام بروز هر حادثه علاوه بر اعلام هشدار ، روشنایی و تهویه راهرو ها و مسیر‌های خروج امن را ، فعال کند. همچنین با بستن خودکار شیر اصلی گاز ، و قطع آب ، به‌ طور هم‌ زمان از طریق خط تلفن متصل به سیستم هوشمند با مراکز امداد رسانی مثل : آتش‌نشانی ، اورژانس و پلیس ، تماس می گیرد و با اعلام  وقوع آتش‌ سوزی ، آدرس ساختمان را هم به آن‌ها اطلاع می دهد و دقیقا مانند یک انسان عمل می کند.

ویژگی های هوشمند سازی ساختمان

سایر خدمات ارگ بند

بازسازی ساختمان

بازسازی آپارتمان و یا بازسازی ساختمان ، روشی صحیح برای تغییر است به این دلیل که ، اصولا هزینه اون به نسبت هزینه تخریب و نوسازی بنا بسیار صرفه تر هستش , بنابراین ترجیح داده می شود که به جای تخریب ساختمان هایی که تنها در ظاهر فرسوده است ، و به تعمیرات نیاز دارند و دارای استحکام و پایداری هستند به بازسازی داخلی آنها پرداخته می شود.

در شرکت ما ، علاوه بر طراحی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال ، بازسازی ساختمان نیز ، به صورت حرفه ای انجام داده می شود.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی شامل اقداماتی برای طراحی و جلوه دادن رنگ ها ، اثاثیه منزل ، و نور ، در اتاق و منزل است. دکوراسیون داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی سبکی هنرمندانه برای دیزاین داخلی خانه است. طراحی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال در شرکت ارگ بند سازه

اقداماتی برای طراحی داخلی منزل مثل : انتخاب رنگ دیوار ها ، ست کردن مبل های خانه ، انتخاب کف ، هوشمند سازی خانه ، اسباب و اثاثیه منزل ، و … است که توسط تیم طراح انجام می شود.

تماس با ارگ بند سازه برای هوشمند سازی ساختمان