برگه تعهد نقشه های تأسیسات برقی

به طور کل برگ تعهد تاسیسات سازه شامل برگه تعهد نقشه های تأسیسات برقی و برگه تعهد نقشه تاسیساتی مکانیکی است که ارائه آن به شهرداری‌ها برای صدور پروانه و دریافت پایان کار ضرورت دارد. سیستم‌های گاز رسانی،  سیستم تهویه، گرمایشی و سرمایشی، آسانسورها و پله برقی سازه همگی جزء تأسیسات ساختمان هستند و  عدم راه اندازی این سیستم‌ها استفاده از ساختمان را ناکارآمد می‌کند.

از سویی، هر گونه مغایرت با استانداردهای مشخص شده در راه اندازی، نه تنها ساکنان بنا را با مشکلات زیادی رو به رو خواهد کرد، بلکه آسایش آن‌ها را نیز بر هم زده و هزینه های اضافی و گاه بسیار هنگفت برای ساکنان همراه خواهد داشت.

برگه تعهد نقشه های تأسیسات برقی و مکانیکی چیست؟

برگه تعهد نقشه های تأسیسات برقی و مکانیکی چیست؟

بعد از تهیه نقشه‌های تاسیساتی مربوط به تاسیسات مکانیکی، معمولا بعد از اتمام کلیه مراحل توسط طراح نقشه، دیگر موردی که در تهیه برگه‌های تعهد نقشه تأسیساتی احتیاج است، برگه‌ تعهد نقشه‌ تأسیسات برقی و مکانیکی می‌باشد.

برگه سبز تاسیسات برقی ملک هم همچون دیگر برگه‌های سبز تعهد معماری، به وسیله مهندسین در نظام مهندسی تائید شده و امضا خواهد شد و برای تحویل دادن به دفاتر پیشخوان آماده می‌شود. هر چند به طور معمول حساسیت کمتری در انواع نقشه‌های تاسیسات در مقایسه با معماری و سازه وجود دارد اما رعایت اصول فنی و استانداردها در طراحی این نقشه ها از الزامات و اصول کار کار ما در شرکت طراحی ارگ بند سازه است، به همین علت با رعایت این اصول ، تائید این نقشه‌ها هم برای اولین بار انجام می‌گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نقشه‌های معماری می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مراحل لازم برای دریافت برگه تعهد نقشه های تأسیسات برقی

  • طراحی و تهیه همه نقشه‌های تأسیسات مکانیکی و برقی توسط مهندسان تأسیسات
  • خرید برگه مربوط به تأسیسات مکانیکی
  • پر کردن همه آیتم‌های موجود در پشت برگه تأسیسات به کمک مهندس و مالک پروژه
  • ارائه برگه‌های مورد نیاز به شهرداری جهت دریافت تأییدیه و مهر
  • ارائه برگه تعهد نقشه تاسیسات مکانیکی و برقی به دفاتر خدمات الکترونیک یا دفتر پیشخوان دولت

نکته: توجه نمایید تا وقتی که خاک محل ساخت سازه مورد نظر در آزمایش مکانیک خاک تأیید نشده باشد، امکان استعلام برگه‌های‌ تعهد نقشه های تأسیسات برقی وجود نخواهد داشت. از این رو برای استعلام و در نتیجه تأیید این برگه‌ها، تأیید آزمایش مکانیک خاک سازه مورد نظر ضروری می‌باشد.

سخن پایانی

همانگونه که اشاره کردیم، برگ سبز تاسیسات الکتریکی به معنی تایید نقشه های طراحی شده مهندسین تاسیسات الکتریکی است و همزمان با طراحی ساختمان می‌توان طراحی تاسیسات برقی را آغاز نمود و بعد از طراحی توسط مهندسین تاسیسات الکتریکی، برگه تعهد نقشه های تأسیسات برقی یا همان برگ سبز تاسیسات برقی و مکانیکی به هدف تایید نقشه های طراحی شده به جهت استعلام به دفتر خدمات الکترونیک ارائه می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت این برگه‌ها می‌توانید با ما در ارگ بند سازه تماس بگیرید تا مشاورین ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

 

 

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

آدرس : تهران، خیابان پاسداران، گلستان پنجم

بازدید

بازدید امروز :7

بازدید دیروز :59

بازدید کل :71167

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.