برگه تعهد معماری

برای اینکه یک پروزه معماری ساخت یک آپارتمان از ابتدا شروع شود، احتیاج به دستور نقشه و جواز ساخت بوده که برای دریافت این دو هم باید به دفاتر خدمات شهرداری مراجعه کنید. اما قبل از آن مهندس معمار طراحی پلان‌های مربوط به معماری را انجام می‌دهد که در ادامه آن برگه تعهد معماری نیز وجود دارد.

کارکرد برگه تعهد معماری در این مرحله جهت ضمانت پلان‌ها بوده که به یک مهندس معمار تعهد داده‌ می‌شود تا کلیه نقشه ها بر اساس مقررات ملی ساختمان طراحی شده و در حالت مغایرت با آن، مهندس معمار که برگه سبز معماری را ضمیمه کرده است، پاسخگو می‌شود. به عبارت دیگر برگ سبز  تعهد معماری این تضمین را به ارگان ناظر به ساخت و ساز شهری می‌دهد که کار به شیوه‌ای اصولی پیش می‌رود.

برگه تعهد معماری چیست ؟

برگه تعهد معماری چیست ؟

برگه تعهد معماری به طور کلی به معنای تایید نقشه های طراحی شده به وسیله مهندس معمار است اما به طور و دقیق برای اطلاع سازندگان و دانشجویان رشته مهندسی معماری و مهندسی عمران اینگونه تعریف خواهد شد که: در اولین مرحله بعد از عقد قرارداد میان مالک و شرکت مهندسی مورد نظر، طراحی بخش معماری با رعایت قوانین و ضوابط شهرداری منطقه، نظام مهندسی و آتش نشانی آغاز خواهد شد و بعد از به تایید رسیدن آن به وسیله مالک، برگه سبز معماری به انضمام نقشه های طراحی شده برای تایید نقشه ها، به دفتر خدمات الکترونیک شهر به منظور کنترل ارجاع میشود.

برگه سبز معماری و سایر برگه‌ها که شامل برگه‌های سبز محاسبات، برگه‌های سبز تاسیسات الکتریکی یا برقی، برگِ سبز مخصوص تعهد طراحی معماری و برگه‌های سبز مکانیک می‌شوند و همچنین برگه سبز طراحی مخصوص معماری تهیه نقشه‌‌ها و برگِ سبز تعهد نظارت در آغاز روند پرونده ساختمان در دفتر خدمات جهت صدور جواز یا پروانه ساختمانی مثل یکی از مدارک مورد نیاز به وسیله شرکت ساختمان و معماری ودارای صلاحیت ارائه می‌شوند.

در مرحله بعدی برگه تعهد نقشه معماری و برگه‌های طراحی معماری با نقشه‌های معماری سازه باید مهر شود و به واسطه شرکت‌های فعال در حوزه ساختمان و معماری مانند ارگ بند سازه به منظور استعلام در سیستم شهرداری به دفتر پیشخوان دولت تحویل داده می‌شود.

بیشتر بخوانید : وام طلا

تعهدات مهندس پروژه در برگه تعهد معماری

  • معمار پروژه باید پیش از شروع پروژه از محل آن بازدید کند و موقعیت و ابعاد بنا را با فرم دستور نقشه انطباق دهد.
  • رعایت تعهد نامه‌های ۱۸ ماده‌ای ارائه شده از سمت امور مهندسین ناظر نیز بر عهده مهندسین معمار است.
  • همکاری با مهندس محاسب پروژه در خصوص تطبیق نقشه‌های تعهد معماری با نقشه محاسباتی سازه
  • رعایت شرح خدمات مربوط به مهندسین معمار طبق مصوبه وزارت مسکن و شهرسازی هم از تعهدات مهندس معمار پروژه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگه تعهد معماری می‌توانید با ما در ارگ بند سازه تماس بگیرید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند و با توجه به مراحل انجام پروژه راهنماییتان کنند. ما در ارگ بند سازه با کمک بهترین مهندسین در جهت رفع نیاز شما تلاش می‌کنیم.

 

 

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

آدرس : تهران، خیابان پاسداران، گلستان پنجم

بازدید

بازدید امروز :142

بازدید دیروز :71

بازدید کل :74088

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.