ساخت ویلا در گیلان

در سال‌های اخیر ساخت ویلا در گیلان کشور رواج بسیار زیادی پیدا کرده و سرمایه‌گذاران زیادی، شهرهای شمالی را برای ساخت ویلای شخصی ترجیح می‌دهند. از آنجایی که عوامل متنوعی در ساخت یک ویلای استاندارد و زیبا دخیل می‌باشد، رعایت نکات کاربردی که در این مقاله عنوان می‌کنیم، می‌تواند خیالتان را در طراحی و ساخت یک سازه اصولی راحت کند.

منطقه گیلان کشور به گونه‌ای می‌باشد که به علت رطوبت فراوان و بارندگی‌های شدید باعث فرسایش و یا خرابی بنا با گذشت زمان خواهد شد و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که در زمان ساخت ویلا از مصالح مرغوب و با کیفیت استفاده نشده باشد. از این رو برای ممانعت از این امر پیش از ساخت بنا بهتر است با معماران باتجربه در شرکت ساختمانی ارگ بند سازه مشورت نمایید تا تمامی نکات اساسی در روند ساخت بنا را برایتان شرح دهند.

بیشتر بخوانید : هزینه بازسازی آپارتمان

ساخت ویلا در گیلان

ساخت ویلا در گیلان از این نظر مورد استقبال قرار گرفته که شمال ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه خوش و آب و هوایی قرار دارد و تمام شرایط مطلوب برای فرار از زندگی شلوغ شهری را در خودش جای داده است.

داشتن یک محیط آرام،  امن و دنج شخصی در دل طبیعت سبز گیلان، با خرید یا ساخت ویلا در این منطقه به شما فرصتی می‌دهد تا لحظاتی به یاد ماندنی در کنار خانواده‌تان یا دوستانتان سپری کنید و طعم واقعی یک تعطیلات دلچسب را در کنار عزیزانتان بچشید.

حال فکر کنید که این ویلا از صفر تا صدش به سلیقه شخصی خودتان ساخته شده باشد و طراحی و ساخت آن مطمئن بوده و بر پروسه ساخت آن نظارت کامل داشته و از کیفیت مصالح نیز خاطر جمع باشید. در این صورت می توانید با خیال راحت به فکر ساخت ویلای مورد علاقه خود در این منطقه باشید. از این رو در این مقاله نکاتی را با شما در میان می‌گذاریم و مواردی را به ترتیب بیان می‌کنیم تا با خیال آسوده مراحل ساخت ویلا را پیش برده و هیچ نگرانی بابت انتخاب نادرست در هر یک از مراحل ساخت و ساز نداشته باشید.

 بررسی اصول ساخت ویلا در گیلان

هر موقعیتی علاوه بر ضوابط و قوانین شهرسازی همان ناحیه، بافت شهری آن منطقه و همچنین استانداردهای تعیین شده برای آن، یک سری عوامل تاثیر گذار در ساخت و ساز ویلا تحت شرایط اقلیمی ‌منطقه وجود دارد که سبک ساخت و ساز و مصالح مورد استفاده باید با توجه به آن انتخاب شود که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  • پیش از هر اقدامی‌باید سازگاری متریال و سبکی که برای طراحی بنا انتخاب کرده‌اید را با آب و هوای آن منطقه مورد بررسی قرار دهید. در نتیجه اینکه اولا چه شهری را برای ساخت  یک ویلا انتخاب می‌کنید و ثانیا بنایی که در نظر دارید چه سبکی دارد، ویلای ساحلی است یا ویلا جنگلی و… بسیار مهم می‌باشد.
  • یک ویژگی دیگر که برای ساخت و ساز ویلا در گیلان باید به آن توجه نمایید، استفاده از سقف‌های شیب دار می‌باشد. علت شیب دار ساختن سقف‌ها، وجود بارندگی‌های بسیار طولانی و زیاد در شمال کشور است که این امر ما را مجبور می‌کند تا از نوعی پوشش و محافظی برای ویلا استفاده کنیم که رطوبت و آب در آن باقی نماند.
  • دیگر نکته ساخت ویلا‌های گیلان، ساختن ویلا روی ارتفاع و فاصله از سطح زمین می‌باشد. قرار دادن مقداری ارتفاع از سطح زمین باعث می‌شود از نفوذ رطوبت به ساختمان جلوگیری شود.
  • گزینه دیگر از مواردی که باید به در ویلاسازی گیلان رعایت شود، استفاده از متریالی می‌باشد که ضریب انتقال حرارتی آن‌ها حداقل است.
  • استفاده از فونداسیون های فلزی نیز باید با ظرافت و دقت خاصی انجام شود و با رنگ ریزی اصولی از زنگ زدن آن جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید : طراحی ویلا در تهراندشت

خرید زمین مناسب برای ساخت ویلا در گیلان

انتخاب مکانی مناسب برای ساخت ویلا تاثیر بسیار زیادی در قیمت تمام شده می‌گذارد و یکی از مهم‌ترین فاکتورها در هزینه‌ی محسوب می‌شود. پس حتما پیش از ساخت ویلا در گیلان تحقیق کرده تا بهترین زمین را برای خرید بیابید.

پس از قیمت زمین در ساخت ویلای گیلان، هزینه‌ی کارگر، بنا و طراحی نمای داخلی و خارجی از هزینه‌های قابل توجه در ساخت ویلا در گیلان محسوب می‌شوند. بنابراین بهتر است ابتدا بودجه خود را مشخص کرده و با توجه به این که قیمت مصالح و بناکار در شهرهای شمالی تفاوت زیادی ندارد، قیمت زمین را در اولویت بالایی قرار دهید.

ساخت ویلا در شمال

 انتخاب شهر دلخواه برای ساخت ویلای شخصی

در پروسه ساخت ویلا در گیلان شهری یا روستایی که انتخاب می‌کنید نیز اهمیت زیادی دارد که با توجه به عوامل متعددی چون میزان توریستی بودن شهر، جمعیت، موقعیت جغرافیایی و میزان رو به رشد بودن آن تعیین می‌شود.

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که شهری که قصد ساخت ویلا در آن را دارید، تا چه اندازه‌ای با ملاک‌های شما و انتظارات شما از شهر ویلای دلخواهتان مطابقت دارد.

انتخاب موقعیت مکانی برای ساخت ویلا در گیلان

قدم بعدی در پروسه ساخت ویلای در گیلان این است که تصمیم بگیرید بنا در چه موقعیتی ساخته شود. آیا ترجیح می‌دهید که ساخت یک ویلا در یک منطقه ساحلی باشد یا مایلید یک ویلای جنگلی با منظره‌ای رو به جنگل داشته باشید و یا موقعیت‌های دیگری مانند ویلای کوهستانی مد نظرتان است. این بخش کاملاً وابسته به سلیقه شما و انتظارتان از ویلایی که قصد ساخت آن را دارید، است. بعد از اینکه تصمیم قطعی‌تان را گرفتید، می‌توانید وارد فاز بعدی پروژه شوید.

بیشتر بخوانید : ساخت ویلا در تهراندشت

نوع ویلایی که قصد ساخت آن را دارید

بعد از اینکه تصمیم‌تان در رابطه با شهر و موقعیت جغرافیایی برای ساخت ویلا در گیلان را به طور کامل گرفتید، باید پیش از وارد شدن به فاز اجرایی و ساخت و ساز، به این مسئله توجه نمایید که هدف شما داشتن یک ویلا با طراحی مدرن می‌باشد یا یک ویلای معمولی که تنها ظاهری ساده و اما زیبا دارد و می‌تواند رفاه و راحتی شما در طول اقامت در آن مکان را فراهم کند، برایتان کافی است.

از این جهت توجه به نوع ویلا اهمیت دارد، زیرا ساخت یک ویلای مدرن با یک ویلای معمولی هزینه متفاوتی را می‌طلبد. بنابراین بهتر است، پیش از ورود به فاز اجرایی قادر باشید به صورت شخصی یک برآورد قیمت از آنچه قرار است بسازید، انجام دهید تا در مراحل ساخت سازه با کمبود بودجه رو به رو نشوید.

شرکت ارگ بند سازه

شماره تماس : 09121163110

ساخت ویلا در شمال

برآورد هزینه ساخت و ساز ویلا در گیلان

یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از شروع ساخت ویلا در گیلان این می‌باشد که برای ساخت ویلای رویایی خود چه میزان سرمایه‌ای در اختیار داشته و سرمایه شما متناسب برای ساخت چه بنایی با چه مساحتی خواهد بود.

بنابراین یکی از اقدامات هوشمندانه در این راستا این است که پیش از ورود به فاز اجرایی ساخت و ساز، حتماً با یک  گروه یا فرد متخصص مشورت نموده و یک برآورد هزینه در محدوده زمین و مصالح  در اختیار داشته باشید. اینگونه می‌توانید با خیالی آسوده اقدام به ساخت ویلای دلخواهتان در استان گیلان کنید و با نتیجه مطلوبی مواجه شوید.

در بسیاری از پروژه‌ها دیده شده است که افراد با فکر ساخت ویلا در گیلان سرمایه‌ای را برای بالا آوردن بنا صرف کرده‌اند، اما بدون فکر به قدم بعدی و گام‌هایی که تا پایان پروسه ساخت می‌بایست بردارند، تمام سرمایه خود را از دست داده‌اند و پروژه‌شان هم به ناچار نیمه کاره رها شده است تا زمانیکه سرمایه دوباره بازیابی شود و بتوانند پروژه را دوباره از سر بگیرند. بنابراین بهتر است همانطور که رویا و لذت داشتن یک ویلا را در سر می‌پرورانید، به همان اندازه نیز تمام خطرات و مشکلات احتمالی پیش رویتان در این جریان را در نظر بگیرید تا نتیجه مطلوب‌ و امن‌تری را رقم زنید.

بیشتر بخوانید : وام طلا

اخذ مجوز برای ساخت ویلا در گیلان

مرحله دیگر در پروسه ساخت ویلا در این منطقه این است که حتماً به سراغ اخذ مجوزها مورد نیاز جهت ساخت ویلا بروید. این جوازها و مراحل اداری آن از شهرداری منطقه‌ ای که قصد ساخت ویلا  در آن را دارید آغاز خواهند شد.

مسئله‌ای که در خصوص ساخت ویلای در گیلان از جانب شهرداری بسیار حائز اهمیت می‌باشد، تراکمی است که شهرداری برای ساخت و ساز در آن منطقه در نظر گرفته و این تراکم برای ساخت ویلا در شهرها ۵۰ درصد و برای ساخت ویلا در حومه شهرها ۳۰درصد می‌باشد.

یعنی در شهرها فقظ ۵۰ درصد زمین‌های موجود برای ساخت و ساز ویلا مجوز می‌گیرند و همین امر در حومه شهرها ۳۰ درصد ساخت و ساز در زمین‌های واقع در منطقه می‌باشد. بنابراین  پس از کسب این مجوزهای مورد نیاز برای ساخت ویلا باید متوجه شوید که مجازید ویلایی با چه تعداد طبقات را در آن منطقه بالا بیاورید و هزینه شما مناسب  ساخت ویلا با چه مساحتی می‌باشد.

شرکت ارگ بند سازه

شماره تماس : 09121163110

ساخت ویلا در شمال

طراحی محوطه ویلا به صورت استاندارد و مطابق با اصول مهندسی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در ساخت ویلای در گیلان باید مورد توجه قرار دهید که مطابق با اصول مهندسی طراحی و اجرا می‌شوند، توجه به طراحی و معماری محوطه ویلا می‌باشد. محوطه سازی، امری پر اهمیت در ساخت یک بنا تلقی می‌شود و بیانگر بسیاری از ویژگی‌ها و مشخصات سازه است. به عبارتی طراحی محوطه یک بخش مهم از عملیات ساخت ویلا در گیلان به صورت اصولی شناخته می‌شود.

با استفاده از تکنیک‌های حرفه‌ای و اصولی می‌توان به طور بهینه از فضای بیرونی یک ویلا استفاده نمود، ضمن آن که زیباسازی ویلا به بهترین شکل ممکن صورت گیرد. به عبارتی استفاده درست از امکانات و تجهیزات متنوع چون نصب آلاچیق و باربیکیو، ساختن استخر و یا نورپردازی محوطه از مراحل مهندسی اصولی در ساخت یک ویلا محسوب می‌شود.

از جمله موارد دیگری که در یک ویلای استاندارد اهمیت دارد، طراحی فضای داخلی آن می‌باشد. انواع ویلاهایی که با سبک‌های متنوع ساخته می‌شوند، نیاز به طراحی اصولی و درست دارند تا جلوه بهتری از خود نشان دهند. به عبارتی ویلایی که طبق اصول صحیح مهندسی طراحی و ساخته شود برای تمامی بخش‌های داخلی و خارجی، برنامه‌ریزی‌های درستی خواهد داشت تا بهترین استفاده از فضای مصرفی به عمل آید.

در ضمن، کاربرد تکنولوژی در کاهش مصرف انرژی برای ساختمان‌های ویلایی در گیلان ساخته می‌شوند که از مواردی می‌باشد که امروزه در راستای کاهش هزینه‌ها مورد توجه بسیاری از سازندگان و مالکان قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید : فلکسیبل هوز

محوطه‌سازی به چه مواردی توجه دارد؟

از آنجایی که یکی از نکات حائز اهمیت در ساخت ویلای ایده‌آل در شمال کشور، محوطه‌سازی خوب می‌باشد، لذا باید اطلاعات جامع و کاملی از فضای محوطه آن داشته باشیم.

عواملی که مدنظر قراردادن آن‌‌ها در محوطه سازی ساخت ویلا در گیلان اهمیت زیادی دارند عبارت‌اند از:

  • آب و هوای منطقه ای که ویلا در آن ساخته می‌شود
  • نوع خاک مکانی که بنا در آن ساخته می‌شود
  • توپوگرافی یا نقشه زمین خریده شده برای ساخت ویلا

ساخت ویلا در شمال

 تأثیر ریز اقلیم‌ها در ساخت ویلای گیلان

توجه داشته باشید که که شرایط زمین در به وجود آمدن مقادیری از ریز اقلیم‌ها نقش موثری دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

برای مثال آفتاب کامل، آفتاب همراه با اندکی سایه، سایه با اندکی آفتاب‌ و سایه کامل از‌جمله این ریز اقلیم‌ها محسوب می‌شود .این موارد در انتخاب نوع پوشش گیاهی و فضای سبز محوطه ویلای شمالی تاثیر زیادی دارند و در صورتی که این مورد را در طراحی و ساخت ویلای خود رعایت کنید، یکی از آیتم‌های مثبت اساسی را در ویلای شخصی خود خواهید داشت. از آنجایی که گیلان و شمال کشور، مکانی برای تفریح ‌به شمار می‌رود، این ریز اقلیم ها اهمیت زیادی دارند و توصیه می شود پیش از ساخت ویلا همه این موارد را در نظر داشته باشید.

همچنین پیش از ساخت ویلا بهتر است کاربرد فضاهای گوناگون را نیز در نظر بگیرید، برای نمونه باید فضایی برای تفریح کودکان فراهم شود یا اگر حیوان خانگی دارید، فضایی برای حیوانات خانگی در طراحی آن در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید : وام با خودرو

 استخدام طراح خبره برای ساخت ویلا در گیلان

حتما برای طراحی فضاهای داخلی ویلای شخصی خود از یک طراح خبره کمک بگیرید، چرا که طراحان با به‌کارگیری عناصر مناسب و اصولی در هر فضا هارمونی فوق العاده‌ای در سازه ایجاد می کنند. طراحان متخصص و متبحر این امکان را برایتان فراهم می‌کنند تا در یک محیط امن امکانات متنوعی را داشته باشید و از تمامی بخش‌های ویلا به‌خوبی بهره ببرید. یک طراح کاربلد ویلا با توجه به نوع نیاز صاحب خانه محیط‌های مختلفی را خلق می‌کند که شامل فضای مطالعه، فضایی برای آشپزی کردن در فضای باز، مکانی خاص برای بازی کودکان، محیطی مناسب برای پیاده‌روی و غیره می‌شوند.

شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با ارائه حرفه‌ای ترین خدمات در طراحی و ساخت ویلا از ابتدا تا انتهای پروژه همراهیتان می‌کند.

 انتخاب یک سبک خاص برای ساخت بنا در گیلان

برای ساخت ویلا در گیلان بهتر است سبک دلخواه خود را در نظر بگیرید و سپس مطابق آن پیش روید. با در نظر گرفتن یک سبک خاص  طبق سلیقه شخصی خودتان و مشورت با طراح کاربلد و بهره‌گیری از ایده‌های او مطابق با اصول مهندسی ویلای رویایی خود را می‌سازید.

اگر پیش از شروع پروژه یک ایده واحد مدنظر داشته باشید، دیگر عناصر نامناسبی برای سازه انتخاب نمی‌کنید. برای مشورت با یک طراح حرفه ای و مظرح نمودن ایده خود می توانید با شرکت ساختمانی ارگ بند سازه تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

شرکت ارگ بند سازه

شماره تماس : 09121163110

ساخت ویلا در شمال

زیباسازی فضای درونی و بیرونی ویلا در گیلان

یکی دیگر از موارد قابل توجه برای ساخت ویلا در گیلان که اهمیت بسزایی دارد، انتخاب گل و گیاه درخور برای فضاهای درونی و بیرونی گوناگون ویلا است. به عنوان مثال درختچه‌های کوچک ایده مناسب و بسیار زیبایی برای مزین کردن فضای ویلا محسوب می‌شوند و گل‌های زیبای دیواری هم جلوه‌ای روح بخش به فضای ویلای شما خواهند داد

به کارگیری گل و گیاهان خوش‌بو  یک ایده جالب می‌باشد، چرا که محیط ویلای شما همیشه دل‌انگیز و خوش‌عطر باقی می‌ماند. همچنین گیاهان میوه‌دار نیز یک گزینه عالی برای کاشتن در فضای ویلای شما محسوب می‌شوند و استفاده ار گیاهان به صورت افقی و قائم در کنار یکدیگر و به شکل ترکیبی، نمایی زیبا و جذاب به ویلای شما خواهند داد.

به طور کلی سعی کنید گیاهانی را انتخاب کنید که در اشکال متنوع باشند و در کنار یکدیگر باعث ایجاد تعادل همگام با تقارن در محیط خانه شوند.

ایجاد هارمونی برای ساخت ویلا در گیلان

در طراحی قسمت‌های متفاوت خارجی و داخلی ویلا دقت نمایید که این فضاها باید با یکدیگر هماهنگی و تناسب خاصی داشته باشند. در صورتی که هزینه زیادی برای ساخت ویلا در گیلان در نظر داشته باشید ولی بخش‌های مختلف ویلا را بدون هارمونی و هماهنگی بسازید، شاهد نتیجه مطلوبی نخواهید بود.

به همین علت  بهتر است با متخصصان کاربلد در این عرصه مشورت کرده و ایده خود را با آن ها در میان گذارید.

برآرود هزینه ساخت ساز ویلا در گیلان

عناصر و متریالی که در ساخت ویلا استفاده می‌شود، یکی از موارد تعیین‌کننده هزینه ویلا می‌باشد وهمانطورکه پیش‌ از این  گفتیم سبک ویلا اهمیت بسیار زیادی دارد و در تعیین قیمت ویلا هم سبک ویلا یکی از موارد پراهمیت است. به عبارتی هر سبکی از بنا به مواد اولیه و مصالح متفاوتی نیاز پیدا می‌کند که این مورد هم دلیلی بر تعیین قیمت ویلا می‌باشد.

شرکت ارگ بند سازه :

شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه بهترین خدمات در طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی امروزی و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن  بودجه و زمان در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

شماره تماس : 09121163110

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

آدرس : تهران، خیابان پاسداران، گلستان پنجم

بازدید

بازدید امروز :142

بازدید دیروز :71

بازدید کل :74088

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.