مدیریت پیمان ساختمان در تهران

مدیریت پیمان ساختمان در تهران قرارداری می‌باشد که کارفرما یک شرکت یا شخصی که علم ساخت وساز دارد را به عنوان مدیر پیمان انتخاب می‌کند تا پروژه ساختمانی را مدیریت نماید. دراین این نوع قرادار کارفرما نقش سرمایه گذار و مدیر پیمان نقش مدیریت پروژه را دارد  و نایب کارفرما می باشد و اصولا شخصی که به عنوان مدیر پیمان انتخاب شود باید در زمینه ساخت و ساز تجربه لازم و کافی هم داشته باشد.

به عبارتی مدیریت پیمان وظایفی چون مدیریت فنی، اجرایی، مالی و اداری برای انجام پروژه مورد نظر که کارفرما فقط هزینه‌های آن  را پرداخت می‌کند را بر عهده دارد.

شرکت ارگ بند سازه

شماره تماس : 09121163110 و 02126610012

مدیریت پیمان ساختمان در تهران

کارمزد مدیریت پیمان ساختمان در تهران

به طور کلی، می‌توان در این رابطه بیان کرد که در روش استفاده و به کارگیری مدیریت پیمان، کارفرما یک شرکت یا یک شخص را برای مدیریت پروژه خودش مشخص می‌کند و از این رو قراردادی طبق برنامه‌ها و نقشه بسته می شود و مدیریت پیمان گروهی متخصص را برای اجرای پروژه به کار خواهد گرفت. از این رو وی خودش به شکل درصدی کار می کند و هزینه‌های خودش را جدا از هزینه‌های اجرایی دریافت خواهد کرد. روش پیمان مدیریت به سود و صلاح طرفین معامله می‌باشد که در مرتبه ی اول کارفرما هیچ هزینه کلی در شروع  به پیمانکار پرداخت نکرده و فقط هزینه مصالح و نیروی انسانی و ماشینی را تقبل می‌کند که در هزینه پیمان صرفه جویی قابل توجهی محسوب می شود.

پیمانکار یا همان مدیر پیمان از سرمایه خود هزینه‌ای برای اجرا پرداخت نکده و تعهدات مالی پیمانکاران  را بر عهده نخواهد گرفت و تنها به خاطر تخصص در مدیریت سودی به شکل درصدی از کل هزینه ها دریافت می‌کند. این درصد و کارمزد قسمتی از هزینه های کارفرما است و کارمزد مدیریت پیمان بستگی به نوع پروژه و زمان آن دارد. اما بصور معمول درصد مدیریت پیمان و کامزد آن در ایران بین ۷ درصد در پروژه‌های بسیار بزرگ تا ۲۲ درصد در پروژه های خیلی کوچک می‌باشد و رقم استاندارد مدیریت پیمان ساختمان در تهران ۱۰ درصد می‌باشد.

بیشتر بخوانید : ساخت ویلا در شمال

طرفین پروژه قرار مدیریت پیمان

سه عامل کارفرما، پیمانکار و مشاور در قراردادهای پیمانی نقش پر اهمیتی دارند که هر کدام از دارای وظیفه‌ی مشخصی هستند. در قراردادهای مدیریت پیمان،  فرد پیمانکار یا شرکتی که کار پیمانی به آن واگذار شده بخشی یا کلی از مدیریت و مسئولیت های پروژه را بر عهده می‌گیرد.

در حقیقت، در این نوع پروژه‌ها مسئولیت میان افراد مهم پروژه یعنی میان کارفرما، مشاور و پیمانکار تقسیم خواهد شد.

در حقیقت، کارفرما در این پروژه‌ها مسئول تامین هزینه ها و مخارج پروژه‌ها بوده و ایشان است که مفاد قرارداد، هزینه ها، وقت اجرا و تغییر در روند پروژه را مشخص خواهد کرد. البته در این میان کسی که در  ساخت و ساز تجربه و اطلاعات کافی  داشته باشد، می‌تواند به کارفرما اطلاعات مورد نیاز را بدهد و او را از خطرات و منافع احتمالی در این پروژه آگاه سازد. در این حین کارفرما می تواند با استفاده از اطلاعات فنی کافی در این زمینه قراردادی را تنظیم نماید و قبل از آن باید ملک و دارایی خود را بیمه نماید. پس از انجام این بخش، کارفرما نیاز به تنظیم قراردادی دارد تا وظیفه‌ی هر بخش را تعیین نماید و در واقع این تنظیم قرارداد را مشاور می تواند انجام دهد.

شرکت ارگ بند سازه

شماره تماس : 09121163110 و 02126610012

مدیریت پیمان ساختمان در تهران

مزایای مدیریت پیمان ساختمان در تهران

 • در همه مراحل و هزینه‌های صورت گرفته، کارفرما نظارت کامل بر پروژه دارد.
 • در هر مرحله کارفرما می‌تواند بنا به خواسته خود تغییراتی در مصالح و دیگر بخش‌ها ایجاد نماید.
 • کارفرما نیازی به حضور در کارگاه نداشته و می‌تواند تمامی گزارش‌ها را به شکل مکتوب بررسی کند.
 • هزینه‌های تمام‌شده کار بسیار کمتر از قیمت قراردادهای پیمانکاری می‌باشد.
 • با توجه به اینکه مدیریت پیمان توسط شرکت یا گروه پیمانکار انجام می‌شود، در همه مراحل مهندسین و متخصصین باتجربه حضور یافته و صاحب کار از صحت اجرا و سرعت کار مطمئن خواهد شد.
 • اختلافات موجود در سایر قراردادها مانند تغییر در قیمت‌ها و ضرایب قرارداد و … در این قرارداد وجود ندارد.
 • نوسانات بازار منجر به ضرر و زیان طرفین در قرارداد نمی‌شود.
 • مالکیت، اسناد و حق فروش در اختیار صاحب کار قرار گرفته و او هیچ ریسکی را در ارتباط با سرمایه خود متقبل نمی‌شوند.
 • صاحب کار هیچ هزینه ای برای نقل و انتقالات و قرارداد در دفترخانه و بنگاه پرداخت نکرده و این هزینه ها تقریباً با کلیه دستمزدی که مدیر پیمان در طول پروژه دریافت می‌کند، برابری می‌کند.

بیشتر بخوانید : بازسازی ساختمان

اجرای صفر تا صد ساختمان به صورت مدیریت پیمان ساختمان در تهران به چه صورتی است؟

 • مرحله اول اتمام سازه نگهبان و گودبرداری بوده که اتمام اجرای دیوارکشی، حفر چاه آب و فاضلاب، گودبرداری و اجرای سازه نگهبان را شامل می‌شود.
 • مرحله دوم اتمام اسکلت می‌باشد که شامل اتمام اجرای فونداسیون و اسکلت همه طبقات است.
 • مرحله سوم اتمام سفت کاری در مدیریت پیمان ساختمان در پروژه است که شامل اتمام اجرای تمامی سقف‌ها، تیغه چینی دیوارکشی می‌شود.
 • مرحله بعدی اتمام تاسیسات بوده و شامل اتمام اجرای تأسیسات، برق کشی ساختمان، سیستم گرمایشی و سرمایشی، لوله کشی، انشعابات برق بنا، آب، تلفن و گاز است.
 • مرحله پنجم اتمام سفیدکاری بنا می‌باشد که شامل تمام شدن اجرای کف سازی ساختمان و محوطه، گچ کاری و سیمان کاری است.
 • مرحله بعدی اتمام نازک کاری بوده که شامل اتمام اجرای سنگ کاری بنا ، کاشی کاری دیوار و کف ، نصب پنجره ها ، محوطه سازی و نمای سازه است.
 • مرحله هفتم نیز تحویل بنا است که شامل اتمام، اجرا، نصب و راه اندازی درها، شیرآلات، پرده ها، کابینت و کمد دیواری، کنتورها، کلید و پریزها، چراغ ها، کولرو تمامی مواردی که کارفرما از پروژه بعنوان یک پروژه کامل یاد کند، خواهد شد.
 • مرحله پایانی مدیر پیمان نیز رفع تمامی ایرادات ، نواقص و مشکلات پروژه و رضایت کامل کارفرما می‌باشد.

بیشتر بخوانید : اخذ گواهی عدم خلاف ساختمان

شرکت ارگ بند سازه

شماره تماس : 09121163110 و 02126610012

مدیریت پیمان ساختمان در تهران

تعهدات کارفرما در مدیریت پیمان ساختمان در استان تهران

 • پرداخت همه هزینه های مندرج در قرارداد به جز موارد مذکور در شرایط خصوصی مدیریت پیمان ساختمان در تهران
 • پرداخت همه‌ی صورت حساب هایی که به وسیله مدیر تهیه شده و به تأیید نهایی رسیده، ظرف مدت ۱۰ روز
 • مراجعه به مراجع رسمی و دولتی برای اخذ انشعابات آب، برق، گاز و غیره، حداکثر در مدت زمان یک هفته از تاریخ درخواست مدیر پیمان سازه

تعهدات مدیر پیمان در قراردار چیست؟

 • برآورد اولیه تمامی هزینه‌ها اجرایی پروژه با توجه به نقشه و مشخصات فنی و اجرایی بعد از تأیید کارفرما و شروع به عملیات اجرایی ساخت پروژه
 • تعهد به رعایت ضوابط و صلاح کارفرما در همه مراحل مدیریت پیمان ساختمان در تهران
 • مسئولیت همه عملیات اجرایی ساختمان و تعیین نمودن پیمانکاران جزءبرای هر یک از بخش‌های ساختمان و عقد قرارداد با آن‌ها
 • تهیه و خرید کلیه مصالح ساختمانی و خرید یا اجاره لوازم و ابزار موردنیاز به هزینه کارفرما
 • اقدام جهت اخذ انشعابات آب، برق، گاز به نمایندگی به هزینه کارفرمای پروژه
 • نظارت کامل، دقیق و انجام هماهنگی های لازم در اجرای به موقع
 • تهیه صورت هزینه انجام شده حداکثر هر ۱۵ روز یکبار و ارائه کامل آن به کارفرما
 • مسئولیت نگهداری و حراست از بنا و اجناس خریداری شده موجود در محل ساخت ساختمان از زمان تحویل کارگاه تا زمان تحویل موقت ساختمان به صاحب کار
 • پرداخت بیمه ماهانه و بیمه حوادث کارگران ساختمان و تمامی عوارض و حقوق دولتی متعلق بر اساس مقررات مربوطه
 • عدم حق واگذاری این قرارداد به گروه دیگر تحت هیچ شرایطی

بیشتر بخوانید : کامپوزیت ونیر در سعادت آباد

نقش مدیریت پیمان ساختمان در تهران

حضور مدیریت پیمان باع ایجاد هماهنگی میان پیمانکاران ساخت بنا و رفع مشکلات آنان از نظر عدم تداخل کاری می گردد. ارائه خدمات پشتیبانی به پیمانکاران ساخت بنا به تسریع عملیات اجرایی و همچنین پوشش دادن نقاط ضعف آنان خواهد شد. از آنجا که قراردادهای ساختمان توسط مدیریت پیمانکاری واگذار می‌شود، کلیه ریسک های ناشی از عملیات ساخت پروژه به مدیر پیمان منتقل شده و مسؤلیت صحت عملیات اجرایی بر عهده یک پیمانکار واحد می‌باشد.

پروژه های عمرانی و از آن جمله پروژه ساختمانی به خاطر مسائلی چون پیچیدگی‌های فنی و اجرایی، تنوع تخصص های لازم، لزوم هماهنگی میان طراحی در فازهای معماری، سازه و تأسیسات و شرایط اجرایی پروژه، حجم بسیار زیاد فعالیت و تعدد افراد، سازمان ها و صنایع درگیر در یک پروژه ساختمانی در زمره سخت ترین و چالش برانگیزترین پروژه های صنعتی محسوب می‌شود.

مدیریت پیمان ساختمان در تهران

تفاوت قرارداد مدیریت پیمان ساختمان در تهران و مشارکت در ساخت

تفاوت اصلی قرارداد مدیریت پیمانکاری با قرارداد مشارکت در ساخت و ساز در ماهیت آن ها می‌باشد. قرارداد مدیریت پیمان در ساخت روشی می‌باشد که در آن کارفرما یک شرکت یا یک مهندس، کاردان فنی و فردی که علم ساخت بنا را داشته باشد شخصی را تعیین خواهد کرد تا مدیریت اجرای پروژه را بر عهده بگیرد و هزینه آن را طبق توافق انجام شده دریافت کند.

قرارداد مشارکت در ساخت روشی می‌باشد که در آن مالک ملک قدیمی خود را با سازنده به شراکت خواهد گذاشت، آورده مالک، ملکی می‌باشد که می‌خواهند بسازند و آورده سازنده هزینه جواز و اجرای ساختمان  به علاوه تخصص و تعهد ساخت می‌باشد و هریک سهمی از بنای تازه تاسیس شده می‌برند.

شرکت ارگ بند سازه

شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه بهترین خدمات در مدیریت پیمان ساختمان در تهران همراه شماست.

شماره تماس : 09121163110 و 02126610012

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

پاسداران، گلستان ۵، پلاک ۲۰۹، طبقه اول، واحد ۳

 • 25
 • 2,239
 • 34,525

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.