بازسازی ویلا در شمال

بازسازی ویلا در شمال

باز سازی ویلا در شما یکی از پر سر و صدا ترین فعالیت های امروزی در شمال کشورمان است. از آنجایی شمال کشور ، از آب و هوای خوبی برخوردار است ، هر شخصی به دنبال این است تا یک خانه ای خوب در آنجا داشته باشد. برخی افراد ویلا و خانه هایی که قدیمی دارند که باید به آن ها رسیدگی شود. و برخی افراد هم اقدام به خرید خانه هایی می کنند که قدیمی هستند و از رمق افتاده و کمی به تعمیر داخلی و خارجی نیاز دارد. در گروه دوم از افراد به این دلیل این کار را می کنند که بازسازی ویلا در شمال بسیار به صرفه تر است. ما در انی مقاله قصد داریم تا شما را با تمام موارد و موضوع بازسازی ویلا در شمال آشنا کنیم. انتظار می رود تا با خواندن این مقاله به طور کامل به تمام جواب سوال های خود در این حیطه برسید. پس با ما همراه باشید.

بازسازی ویلا در شمال شامل چه خانه هایی می شود؟

این موضوع را خیلی ها سوال می کنند که بازسازی ویلا در شمال شامل کدام خانه و چه مواردی در باز سازی می شود. ببینید دوستان بازسازی ویلا در شمال و یا خانه های قدیمی که دچار فرسودگی شدند به طور کلی قابل اجرا و انجام است. اما باید این را در نظر داشته باشید که عمر این ویلا چقدر باشد و اینکه اصلا ارزش بازسازی را دارد یا خیر. خیلی از افراد این را نمی دانند و شاید اگر قصد کنند تا یک ویلای نو قولنامه کننند برایشان پایین می افتد. البته دوستان خانه هایی که دچار فرسودگی های اسکلتی و پایه شدند نیز قابل بازسازی هستند. ما در این قسمت تعدادی از مواردی که افراد اقدام به بازسازی ویلا در شمال می کنند و اصلا کدام خانه ها شامل این قضیه می شود را نام برده و توضیح داده ایم :

 • خانه هایی که اسکلت و پایه های آن دچار فرسودگی و خم شدگی شده است.
 • ویلا هایی که قصد تعمیر و تعویض لوازم و قطعات داخلی را دارند.
 • بازسازی ویلا هایی که فضای کمی را در اتاق ها شامل هستند.
 • ویلا هایی که شامل یک دکور زشت هستند.
 • ویلا هایی که به خطر رطوبت ، لوازم آهنی و فلزی آن زنگ زده است.
 • ویلا هایی که به خاطر استفاده مکرکر ريال قطعات و سیم های برق آن اعم از کابل ها و پریز های فرسوده شده است.
 • خانه هایی رنگ آمیزی آن کدر شده است.

بیشتر بخوانید : رنگ پلاستیک

بازسازی ویلا در شمال

 • ویلا هایی که گچ و نمای داخلی آن دچار خرابی و ریزش شده است.
 • ویلا هایی که استخر های ناجور دارند و قصد باز سازی آن را دارند.
 • ویلا هایی که قصد ایجاد روف گاردن دارند.
 • ویلا هایی که قصد اجرای آب نما دارند ولی مکان کافی ندارند.
 • خانه هایی که دچار مشکلات خرابی و فرسوده شدن لوله ها آب و فاضلاب آن.
 • خانه هایی که شیرآلات و لوازم آشپزخانه آن خراب و فرسوده شده است.
 • ویلا هایی که قصد اجرای و تبدیل آن به اتاق مستر را دارند.
 • و …

به طور کلی دوستان ، تمام بخش و قسمت های یک ویلا را می توان کوبید و از نو ساخت. از اتاق ها گرفته ، تا آشپزخانه و سرویس های بهداشتی. از پشت بام و حیاط خلوت آن. اگر استخر داشته باشد هم می توان برای آن ایده های جالی را پیاده کرد. از تمام مواردی اعم از اسکلت ها و بیس ساختمان ، تا تمام عوامل انتقال آب و لوله ها. از تصفیه خانه و موتور خانه تا نمای داخلی دیوار ها و نمای خارجی و زیبایی سازه. از اجرای موارد اضافی چون روف گاردن و آب نما به علیت کمبود فضا گرفته تا تغییر دادن شکل و فرم خانه و ایجاد یک دکور بسیار جدید برای ویلا.

بیشتر بخوانید : باسکول آویز

بازسازی ویلا در شمال

تمام لوازم و قطعاتی که در یک ویلا بکار رفته ، در صورت کهنه و فرسوده شدن ، قابلیت بازی سازی و تعویض و تعمیر را دارد. بازسازی ویلا در شمال نسبت به نیاز ها یک خانه و خواسته های مالک آن انجام می شود. هر چیزی که یک ویلا نیاز داشته باشد و مالک قصد اجرا و باز سازی آن را داشته باشد ، قابلیت نوسازی آن را باز است و به راحتی توسط عوامل اجرای یک شرکت بازسازی انجام می شود.

خرید ویلا یا بازسازی ویلا در شمال؟

خیلی از افراد نمی دانند که به جای خرید ویلا باز سازی کنند و یا به جای بازی خرید کنند. ببینید دوستان ، این مضوع بسیتگی به میزان فرسودگی و قدیمی بودن ویلا ، و همچنین ویلای نویی که قصد خرید آن را دارید ، دارد. مثلا شاید شما قصد بازسازی یک ویلا در شمال را داشته باشید و می بینید که هزینه این باز سازی این خانه نسبت به متد های امروزی ، یک چیزی در حدود 3 میلیارد تومن هزینه بر میردارد. ولی یک ویلای نو چیزی در حدود 2 و نیم میلیارد هزینه بر میدارد. حال این یک وضیعت معمولی از یک ویلا بود. شاید یک موقعیت متفاوت تر به تور افتاد. مثلا :

مثلا یک ویلای فرسوده و قدیمی که هزینه ای در حدود 1 میلیارد برای باز سازی بر می دارد. ولی یک ویلای نو و تازه ساخت چیزی در حدود 3 میلیارد می افتد. این هزینه را باید در مقابل مسیر و فاصله ویلا با دریا هم در نظر بگیریم. شاید ویلایی که نو است ، با دریا چیزی در حدود 5 دقیقه فاصله دارد ولی ویلای که قصد باز سازی آن را دارید با دریا 30 دقیقه فاصله دارد. پس موقعیت مکانی یک ویلا هم بر قیمت آن تاثیر گذار است. هم بر باز سازی آن و هم قیمت اصلی آن. شاید هزینه خدمات و قطعاتی که قصد تعویض می کنید یکسان باشد؛ ولی باید ارزش سرمایه گذاری خود را در مجموع حساب کنید که آیا جایی که من ویلا دارم و یا قصد خرید و بازسازی یک ویلا فرسوده را دارم ، اصلا با خودش و ارزشی که دارد چند چند است.

بیشتر بخوانید : رنگ نما نانو ساختمان

بازسازی ویلا در شمال

سعی کنید این موارد با یک مشاور ساخت و ساز یا همان شرکت عمرانی و یا یک مشارو املاک در میان بگذارید. اگر خودتان صاحب یک ویلا در شکال هستید ، موضوع باز هم به همین شکل است. شاید شما با فروختن ویلای خود و جمع زدن هزینه ای که قصد باز سازی آن را داشتید ، بتوانید یک ویلا نوع در نزدیکی دریا بخرید و قولنامه کنید.

هزینه بازسازی ویلا در شمال چقدر است؟

خب دوستان ، برای بیشتر افراد این موضوع که بازسازی ویلا در شمال چقدر در آخر میفتد مهم است. لازم به ذکر است که این کار را هیچ شخص و شرکتی به صورت کنترات حساب نمی کند. زیرا قطعات و لوازمی که برای این کار تهیه می شود ، همواره قیمتشان در نوسان است و باید تمام هزینه ها طبق قیمت روز فاکتور شده توسط مالک و متقاضی پروژه پرداخت شود. اما به طور کلی عوامل تاثیر گذار در قیمت بازسازی ویلا در شمال به شرح زیر است :

 • سختی کار و پروژه باز سازی
 • میزان فرسودگی ویلا و سازه
 • میزان لوازم و قطعات تعویضی و جدید
 • مکان پروژه و ویلا
 • نوع سازه و نوع بازسازی ویلا
 • مقدار و تعداد مکان ها بازسازی در ویلا
 • و…

بازسازی ویلا در شمال

یکسری موارد هستند که در هزینه بازسازی ویلا در شمال تاثیر گذار است. به عنوان مثال برخی قصد دارند تا استخری در ویلا خود ایجاد کنند و یا در بام آن روف گاردن تعبیه کنند. حتی برخی می خواهند تا چند طبقه ای در ویلا خود اضافه کنند. به غیر از موضوع استخر ، بقیه موضوعات ، باید به بنیه و پایه های سازه کمی قدرت اضافه شود تا تحمل بار بیشتری را داشته باشد. زیرا در صورتی که پایه و ستون های ضعیف باشند ، باعث بروز حوادث ناجور و خطر آفرین می شود.

به طور کلی یک هزینه یکسان در بازسازی ویلا در شمال است که بر حسب متر مربع و متراژ ویلا محاسبه می شود. این هزینه چیزی در حدود متری 1.5 الی 6 میلیون تومان است. ولی باید در نظر داشته باشید که فقط این قیمت بر حسب میزان فرسودگی یک سازه و تعویض و نوسازی و رنگ آمیزی و رسیدی به برخی مواردی که باعث قدیمی دیده شدن ویلا می شود است. در صورتی که بخواهید به یک سازه کمی جلوه و زیبایی دهید و یا آپشن هایی اعم از طبقات جدید ، استخر و روف گاردن و یا یک باغچه حرفه ای و آب ما در ویلا خود داشته باشید ، باید هزینه های بیشتری و اضافی را طبق تعرفه به شرکت عمران مورد نظر و مجری مربوطه پرداخت کنید.

بازسازی ویلا در شمال

البته موردی هم است که باید جداگانه و تکمیل کننده پارارگراف قبلی به شما بگوییم. دوستان هر گونه هزینه ای که بر حسب وسیله دکوری جدید ، قطعات جدید و مواردی که کلا بر این محور باشند ، هزینه ای کاملا جدا دارند که اگر شرکت عمرانی مورد نظر خودش در نظر داشته باشد که در قیمت هر متر اضافه کند مشکلی ندارند و با خود مالک طی می کند. در غیر این صورت باید تمام هزینه هر نوع قطعه جدید برای بازسازی ویلا در شمال به طور جداگانه به شرکت عمران پرداخت شود و یا توسط خود مالک در حین انجام پروژه و یا از قبل تهیه شده باشد.

بازسازی ویلا در شمال حدودا چقدر طول می کشد؟

یک مسئله که همیشه توسط افراد و مالکان ویلا ها سوال می شود که اگر ما قصد و اقدام به بازسازی ویلا خودمان کنیم ، چقدر طول می شکد تا کل کار تمام شود و ما در انجا مستقر شویم؟ این مضوع را در نظر داشته باشید که هر چقدر پروژه بازسازی ویلا در شمال ، سنگین تر و سخت تر باشد و آپشن های بیشتری نیاز داشته باشد ، کمی زمانبر تر خواهد بود. اما بازسازی ویلا در شمال به طور کلی به سه قسمت و مرحله جدا از هم تقسیم می شود که هر کدام را برای شما نوشته و نام برده ایم :

 • در این متد ، کلا اقدام به طراحی و اجرای رنگ آمیزی ، تعویض کمد ها ، در و پنجره ، پارکت و کفپوشت و دیوار پوش و سقف و … می شود و به طور مینیمم کلا 3 هفته تا ماکسیمم 6 هفته به طول می انجامد.
 • از مرسوم ترین و کامل ترین نوع بازسازی ویلا در شمال به این مرحله می رسد. دوستان در این مرحله علاوه بر رنگ آمیزی داخلی و خارجی سازه ، بلکه اقدام به تعویض برخی تاسیسات خانه اعم از لوله ها ، سیم کشی و سیم های برقی و مکانیکی ، تعویض انواع سیستم های الکترونیکی اعم از آیفون و نورپردازی و همچنین اقدام به ترمیم و باز سازی برخی قسمت های خانه که عایق نیستند و باید تعمیر شوند می کنند. معمولا این نوع از بازسازی ویلا در شمال چیزی در حدود 2 الی 3ماه نسبت به متراژ پروژه به طول می انجامد.

بیشتر بخوانید : رنگ استخر

بازسازی ویلا در شمال

 • این مورد از بازسازی ویلا در شمال ، کمی زیادی کامل است. تمام موارد قبلی را در نظر بگیرید. حال به آن ها مواردی اعم از افزودن آپشن هایی مثل استخر ، روف گاردن ، باغچه لوکس ، پارکینگ های اضافی ، طبقات اضافه در سازه ، آب نما و کاربری های بیشتر؛ یا مثلا کم کردن و اضافه کردن اتاق های ویلا و یا تغییر دادن پلتفرم و شکل و جایگاه های اتاقی و کاربری. زیاد کردن فضا ها اصلی و … این نوع از باز سازی چیزی بین 3 تا 9 ماه و بعضا تا یک سال به طول می انجامد که همگی نسبت به نوع تقاضای مالک و متراژ پروژه است.

آشنایی با مراحل بازسازی ویلا در شمال

از اصلی ترین مواردی که باید در این موضوع بدانید مراحل بازسازی است تا با این موضوع در آینده به مشکل نخورید. ما در این قسمت تمام موارد را به طور خلصاه آماده کرده ایم تا با آن ها به طور سر فصلی آشنا شوید.

 1. دلایل و مواردی که قصد بازسازی سازه را دارید مشخص کنید
 2. میزان بودجه و معمار خود را مشخص کنید تا اقدام به بازدید و اندازه گیری کند
 3. اقدام به طراحی و تغییرات مربوطه در ویلا کنید ( طراحی کامل سه بعدی انیمیشنی )
 4. تایید کردن تمام مراحل و ایده طراحی و شبیه سازی شده
 5. اقدام به تخریب توسط تیم و شرکت معمار
 6. اقدام به تعویض لوازم و قطعات مکانیکی سازه کنید
 7. به ترتیب اقدام به انجام مراحل کف سازی ، کچ کاری و رنگ آمیزی ، نصب آیتم ها چوبی و کابینت انجام و نصب آیتم ها ریز و دکوری کنید.

به طور کلی این موارد مهم از کل موضوع بازسازی ویلا در شمال بود که انتظار می رود تا شما از آن نهایت استفاده را کرده باشید. از همراهی شما تا انتهای این مقاله بسیار سپاسگذاریم.

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

پاسداران، گلستان ۵، پلاک ۲۰۹، طبقه اول، واحد ۳

 • 29
 • 2,243
 • 34,529

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.