روف گاردن در منطقه 3

روف گاردن در منطقه 3

شما عزیزان ، اگر قصد طراحی روف گاردن در منطقه 3 را دارید ، می توانید امور آن را به شرکت ما بسپارید. روف گاردن در شرکت ما ، به صورت حرفه ای ، توسط مهندسین مجرب و با تجربه ی بالا ، انجام داده می شود. در این مقاله ، ما می خواهیم تا به صورت کامل ، روف گاردن در منطقه 3 را برای شما توضیح دهیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید. امیدواریم از خواندن این مقاله ، لذت ببرید.

روف گاردن در منطقه 3 چیست؟

روف گاردن در منطقه 3 ، تکنولوژی جدید و مدرنی است که نام دیگر آن سقف سبز نامیده می شود. در واقع روف گاردن خلق و اجرای فضایی سبز ، در پشت بام خانه است. روف گاردن یا به انگلیسی (roof garden) ، بام سبز یا پشت بام سبز نیز ، گفته می شود. بام سبز ، تکنولوژی مدرن و جدیدی است که برای بهبود سطح زندگی و زیبایی ، خلق شده است. باغ بام ، می تواند از قرار دادن چند گلدان شروع ، و تا قرار دادن چمن و درخت ، مانند باغ ، باشد. برای انجام و طراحی آن ، ابتدا باید بام شما به طور کامل ایزوله شود ، سپس بام ، نیازمند زیرسازی است. بعد از آن باید تعبیه هایی برای ورود و خروج آب قرار بگیرد ، و بعد از آن لایه های فضای سبز باید بر روی سطح بام ، اجرا شود.

روف گاردن در منطقه 3 انواع مختلفی دارد. در ادامه ی مقاله در مورد بام سبز ، می خواهیم تا در مورد مزایا ، ویژگی و انواع آن صحبت کنیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

انواع روف گاردن در منطقه 3

1. روف گاردن اینتنسیو یا متمرکز در منطقه 3

این مدل از روف گاردن باید در هنگام طراحی و ساخت ساختمان در نظر گرفته شود چرا که حجم خاک در این مدل بسیار زیاد است و به همین جهت هم فشار نسبتا زیادی به پشت بام شما خواهد آورد. به همین دلیل اگر بخواهید روف گاردن در منطقه 3 اینتنسیو راه اندازی کنید، می‌بایست از موقع طراحی ساختمان به آن فکر کنید. گیاهان مورد استفاده در این نوع، محدودیت آن چنانی ندارند و می‌توان حتی از درخت های زیبا و مشخصی نیز استفاده کرد چراکه قطر خاک به قدر کافی زیاد می‌باشد. البته این که می‌گوییم برای این نوع می‌بایست از ابتدای طراحی ساختمان به آن فکر کرد همیشه صادق نیست. منظور از این موضوع، امکان تحمل وزن بسیار زیاد این نوع روف گاردن است، این میزان مقاومت شاید با مقاوم سازی ساختمان میسر باشد.

البته این نوع روف گاردن در منطقه 3 نیاز به طراحی از ابتدای ساخت ساختمان دارد (ممکن است بتوان با مقاوم سازی ساختمان فعلی شما هم این کار انجام شود، برای این مورد نیاز به بررسی کارشناس می‌باشد). اگر شما در حال طراحی و ساخت ساختمانی هستید یا ساختمانی دارید که می‌خواهید بام سبز یا روف گاردن داشته باشد، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

2. روف گاردن اکستنسیو یا گسترده در

روف گاردن اکستنسیو (Extensive) برای کسانی است که روف گاردنی مانند مدل اینتنسیو (Intensive) یا همان متمرکز می‌خواهند ولی امکان مقاوم سازی ساختمان در حد نیاز امکان پذیر نیست.

در این نوع روف گاردن در منطقه 3 نیازی به طراحی از ابتدای ساخت ساختمان نداریم (در حالت عادی) و عمق خاک از نوع اینتنسیو کمتر است، به همین دلیل، تنوع گیاهی به اندازه حالت اینتنسیو نمی‌تواند مثل پارک ها باشد اما بازهم تنوع زیادی وجود دارد و قادر به استفاده از تعداد زیادی از درختچه ها در نوع روف گاردن اکستنسیو (Extensive) هستید. این نوع از بام سبز ها حالت باغچه مانند خواهند داشت و می‌توانید با سختی نه چندان زیادی از آن استفاده کنید.

3. بام سبز ماژولار در

روف گاردن ماژولار ساده ترین مدل در بین روف گاردن می‌باشد. ماژولار در زبان انگلیسی به معنی قابل اضافه/حذف می‌باشد. این مدل را اگر بخواهیم به زبان ساده برایتان توصیف کنیم، همان مدل گلدانی است. در روف گاردن ماژولار در منطقه 3 از گلدان ها برای بام سبز یا باغ بام شما استفاده می‌شود. البته یک نوع دیگری نیز می‌توان قید کرد که به تنهایی نمی‌توان آن را یک مدل در نظر گرفت و آن هم مدل ترکیبی است. مثلا شما می‌توانید در بام سبز خود از ترکیبی از روش ماژولار و اکستنسیو استفاده کنید. این مدل همان مدل گلدانی است که در صورت طراحی مناسب می‌تواند باعث داشتن جلوه های بسیار زیبایی در ساختمان شما شود.

بیشتر بخوانید : قالیشویی گل ابریشم

4. سیستم گسترده در روف گاردن در منطقه 3

برای سیستم گسترده در طراحی روف گاردن ، از کلمه ی Green Roof یا بام سبز استفاده می‌شود. این سیستم ، مدلی است که برای فضای سبز کم ارتفاع و ضخامت کم ، شناخته می شود. این نوع بام ، فقط دارای یک یا دو نوع گیاه کم عمق ، می‌باشد. معمولاً این سیستم برای زمانی‌که حداقل بار ، وزن ایده آل باشد ، به کار گرفته می‌شود. به‌ طوری که ، فقط پرسنل نگهداری و تعمیر ، می توانند به این نوع بام ، دسترسی داشته باشند. این نوع از بام ، مثل چمن های نروژی که معروف هستند ، بر روی بام‌ هایی که شیب دار هستند ، ساخته می شوند. در این سیستم ،  گیاهان ، عمقی بین ، 30 تا 90 میلی‌متر ، دارند.

5. سیستم متمرکز در روف گاردن در

در سیستم متمرکز ، از واژه ی انگلیسی Roof Garden یا ، باغ بام استفاده می‌شود. این سیستم به نام باغ بام نیز شناخته می‌شود. این نوع از بام سبز ، شامل انواع مختلفی از گیاهان می‌باشد ، و مثل یک پارک ، یا باغ طراحی می‌شود. در برخی از بام‌ های سبز ، درختان بزرگ و آب‌ نماهایی ، استفاده می شوند ، که این موضوع ، نیاز به تقویت ساختمان مورد نظر دارد. این سیستم ، در شرکت ما ، به نحو احسن ، توسط طراحان و مهندسان خلاق و حرفه ای ، طراحی و انجام داده می شود.

6. سیستم جعبه گیاه روف گاردن در منطقه 3

در این روش از طراحی روف گاردن ، گیاه و محیط کاشت آن ، در جعبه‌ هایی مخصوص ، کل بام سبز را پوشش می دهد. در سیستمی که به صورت جعبه گیاه می باشد ، محیط کاشت فضای سبز ، یک لایه پیوسته روی بام سبز می‌باشد. این مدل از بام سبز برای پروژه‌ های ساختمانی مناسب است و در حال حاضر ، در شهر های مشهد و تهران بیشترین طرفدار را ، دارد.

7. سیستم ترکیبی روف گاردن در

این نوع بام ، ترکیبی از دو سیستم گسترده و متمرکز است و ، دارای فواید دو بامی است که در بالا گفته شده است. این روش ، دارای ظرفیت بار بیشتری است. در شرکت ما ، تمامی روش های بالا ، وجود دارد و مهندسین ما ، تمامی مدل های روف گاردن در منطقه 3 را ، برای شما اجرا می کنند.

هزینه های موجود در روف گاردن

هزینه های موجود در طراحی روف گاردن در منطقه 3

خب ، امر طراحی ، مانند سایر خدمات ساختمانی هزینه بر است. ما قصد داریم تا در این مقاله ، هزینه های موجود در این کار را برای شما توضیح دهیم.

هزینه محوطه سازی در روف گاردن در منطقه 3

در اجرای عملیات روف گاردن در منطقه 3 ، ابتدا ، بام شما برای بام سبز شدن ، نیاز به محوطه سازی دارد. این امر در شرکت ما ، به ایمن ترین و اصولی ترین شکل ممکن توسط طراحان و مهندسان مجرب و با تجربه ، انجام داده می شود.

ایزوله کردن بام برای روف گاردن در منطقه 3

بام ساختمان شما ، قبل از انجام هر کاری ، کاملا ایزوله شود ، تا برای قرار گیری گیاهان و چمن ، محیط ، کاملا پاک و تمیز باشد. در شرکت ما ، امور ایزوله در طراحی بام سبز ، به خوبی انجام داده می شود.

زهکشی ، و لایه بندی بام

در مراحل انجام روف گاردن در منطقه 3 ، زهکشی ، و سپس لایه بندی و فیلتر باید اجرا شود ، تا چمن و خاک ، بر روی یک لایه ی مستحکم و طول عمر بالا ، قرار گیرد. زهکشی و لایه بندی بام ، از هزینه هایی است که در انجام بام سبز ، وجود دارد.

انتخاب خاک مناسب در روف گاردن در منطقه 3 خیلی مهمه

شما برای روف گاردن در منطقه 3 ، باید نوع خاک خود را انتخاب کنید. شما باید برای این کار ، خاکی را انتخاب کنید که کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و چمن به خوبی رشد کند. مهندسین ما ، بهترین نوع خاک را برای پروژه ی طراحی شما ، انتخاب می کنند.

کاشت گیاهان مخصوص باغ

شما برای روف گاردن ، باید گیاهان با کیفیتی را خریداری کنید. اگر بام شما ، قدرت و تحمل لازم را داشته باشد شما می توانید حتی درخت هم ، در بام خود داشته باشید ، که این مورد مقداری هزینه ی بیشتری ، در بر دارد. در شرکت ما ، بهترین گیاهان و درختان ، برای بام سبز شما ، انتخاب و کاشته می شوند.

مصالح

مصالحی که در طراحی روف گاردن در منطقه 3 به کار می رود ، باید درجه یک باشند و کیفیت عالی داشته باشند. استفاده از مصالح درجه یک ، هم به عمر سازه شما اضافه می کند ، و هم در ظاهر آن تاثیر بسزایی می گذارد.

عوامل موثر بر روف گاردن

باد

باد یکی از مشکلات اساسی در انجام روف گاردن در منطقه 3 است. بام سبز ، باید طوری در بام ، پیاده سازی شود تا به طور کاملا مستقیم ، تحت باد مستقیم قرار نگیرد ، چون ، باعث آسیب رساندن به ظاهر بام شما می شود و می تواند تمامی گیاهان و بافت زیست محیطی را از بین ببرد. دیزاین بام شما باید طوری طراحی شود تا زیاد ، در مقابل باد قرار نگیرد ، یا در صورت قرار گرفتن جلوی باد ، باید از بادگیر و سایه بان استفاده شود.

انتخاب تم مناسب

شما باید یک تم ساده برای انجام باغ بام ، انتخاب کنید. شلوغی در بام سبز ، زیبا نیست و ظاهر بام را خرب می کند. بام باید یک رنگ و تم ساده ای داشته باشد.

نور کافی و مناسب

روف گاردن در منطقه 3 باید طوری طراحی شود تا هم در صبح و هم در شب ، نور بسیار خوبی داشته باشد. باید از لامپ ها و وسایل نوری با کیفیت و مناسبی استفاده شود ، تا در شب ، منظره ی بسیار زیبایی را خلق کند.

مصالح به کار رفته 

مصالحی که در روف گاردن در منطقه 3 به کار می رود ، باید درجه یک باشند و کیفیت عالی داشته باشند. استفاده از مصالح درجه یک ، هم به عمر سازه شما اضافه می کند ، و هم در ظاهر آن تاثیر بسزایی می گذارد.

شرکت ارگ بند سازه انجام روف گاردن در منطقه 3

شرکت ارگ بند سازه ، یک شرکت در امر طراحی و انجام روف گاردن است. این شرکت در پروژه های خود از مهندسین و طراحان با تجربه و حرفه ای استفاده می کند. در ادامه ی این مقاله می خواهیم سایر اقداماتی که شرکت ارگ بند سازه ، انجام می دهد را بررسی کنیم.

سایر اقدامات شرکت ارگ بند سازه :

بازسازی ساختمان

بازسازی آپارتمان و یا بازسازی ساختمان ، روشی صحیح برای تغییر است به این دلیل که ، اصولا هزینه اون به نسبت هزینه تخریب و نوسازی بنا بسیار صرفه تر هستش , بنابراین ترجیح داده می شود که به جای تخریب ساختمان هایی که تنها در ظاهر فرسوده است ، و به تعمیرات نیاز دارند و دارای استحکام و پایداری هستند به بازسازی داخلی آنها پرداخته می شود.

در شرکت ما ، علاوه بر طراحی روف گاردن در منطقه 3 ، بازسازی ساختمان نیز ، به صورت حرفه ای انجام داده می شود.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی شامل اقداماتی برای طراحی و جلوه دادن رنگ ها ، اثاثیه منزل ، و نور ، در اتاق و منزل است. دکوراسیون داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی سبکی هنرمندانه برای دیزاین داخلی خانه است. طراحی روف گاردن در منطقه 3 توسط شرکت ارگ بند سازه

اقداماتی برای طراحی داخلی منزل مثل : انتخاب رنگ دیوار ها ، ست کردن مبل های خانه ، انتخاب کف ، هوشمند سازی خانه ، اسباب و اثاثیه منزل ، و … است که توسط تیم طراح انجام می شود.

شما می توانید در مقالات دیگر سایت ارگ بند سازه ، اطلاعات بیشتری راجب بازسازی ساختمان ، و دکوراسیون داخلی و … به دست بیاورید.

انجام روف گاردن در منطقه 3

شما می توانید برای طراحی و انجام روف گاردن در منطقه 3 ، بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی و … ، با شرکت ما از طریق راه های زیر در ارتباط باشید. امیدواریم از این مقاله ، لذت برده باشید و برایتان مفید باشد

 

ارگ بند سازه

 شرکت ساختمانی ارگ بند سازه با هدف ارائه حرفه ای ترین خدمات در زمینه طراحی، محاسبات و اجرای پروژه های خرد و کلان با به کارگیری علوم و تکنولوژی بروز و خلق آثاری بدیع با در نظر گرفتن بهینه سازی (وقت و هزینه) در خدمت مشتریان گرامی میباشد.

مدیر عامل: محمدرضا سلیمی

آدرس شرکت

پاسداران، گلستان ۵، پلاک ۲۰۹، طبقه اول، واحد ۳

  • 25
  • 2,239
  • 34,525

© تمامی حقوق این سایت، متعلق به شرکت ارگ بند سازه می‌باشد.